Výplne stavebných otvorov v rodinnom dome tvoria nezanedbateľnú časť stavby, nielen čo sa vizuálneho hľadiska týka, ale samozrejme aj z toho finančného. Okná nie sú investícia na päť, či desať rokov, ale na oveľa dlhší čas. Preto je dôležité venovať výberu Vášho budúceho dodávateľa patričnú pozornosť. Ako si ale vybrať toho pravého pre Vás?

V prvom rade je potrebné ujasniť si, čo je pre Vás priorita: najnižšia cena či prvotriedna kvalita? Alebo by ste chceli ísť radšej zlatou strednou cestou a voliť primeranú kvalitu za rozumné peniaze? Veríme, že nasledujúce štyri body Vám pomôžu zorientovať sa v danej problematike.

1. Kvalita okien a dverí

Kvalita výrobkov, ktoré si zvolíte do Vášho domu by mala byť na prvom mieste. Okná a vchodové dvere neslúžia len na okrasu, ale v prvom rade musia byť plne funkčné: spĺňať dostatočné teplo-technické parametre, aby ste sa za nimi cítili príjemne a bezpečne. Keďže u nás v Kalypse je kvalita na prvom mieste, pre naše okná volíme overené nemecké profily Heroal a Rehau a rovnako nemecké kovanie G-U.

2. Odborná montáž

Len prvotriedny produkt sám o sebe nestačí. Pokiaľ nie je kvalitne namontovaný, nebude spĺňať tie vlastnosti, ktoré od neho očakávate. Pozornosť treba venovať optimálnemu osadeniu výrobku v rámci ostenia a napojeniu na podlahu, aby sa predišlo neželaným tepelným mostom. A to aj vďaka trojrovinovej, prípadne predsadenej montáži. V Kalypse odporúčame takéto typy montáži do všetkých stavieb. Investovať do kvalitnej montáže sa rozhodne oplatí.

3. Myslieť treba aj na doplnky

Užívateľský komfort záleží aj od doplnkov k oknám. Pokiaľ si pre svoje okná zvolíte firmu, ktorá Vám k nim dodá aj siete proti hmyzu a tienenie, nielenže ušetríte energiu a čas, ale zabezpečíme Vám farebnú jednotnosť všetkých produktov. Na všetky doplnky je dobré myslieť už pri navrhovaní samotných okien: aby sme mohli kastlíky exteriérových žalúzií či screenových roliet skryť pod zateplenie alebo použiť takú posuvnú sieťku akú si predstavujete.

4. Starostlivosť o zákazníka

Odovzdaním zákazky práca pre nás nekončí. Nastupuje starostlivosť o okná či pozáručný servis. Preto si vyberte dodávateľa, ktorý má svoju históriu a viete, že aj po rokoch sa budete vedieť na neho obrátiť.