Veľké presklené plochy sú čoraz populárnejšie, keďže pôsobia vizuálne atraktívne a presvetlia priestor. Nie každý materiál je však vhodný pre veľké okná. Najspoľahlivejšie riešenie predstavujú hliníkové okná, a to najmä vďaka pevnosti a trvácnosti materiálu.

Hliníkové okná umožňujú vytvárať presklenia väčších rozmerov a sú odolné voči poveternostným vplyvom. Zásluhou toho si zachovávajú svoje vlastnosti po celé desaťročia. Naopak, pri plastových oknách nie je možné vytvárať podobne veľké presklenia ako v prípade hliníkových.

Výhody veľkých hliníkových okien

Poteší vás energetická účinnosť, ale aj ekonomická efektivita. Minimálna cena údržby sa postará o celkové zníženie nákladov. Zároveň máte bohaté možnosti voľby farieb. Od bežných až po luxusné povrchové úpravy, ktoré pripomínajú drevo či kovy. Navyše sa môžete spoľahnúť na vysokú odolnosť zásluhou modernej lakovacej technológie.
Hliník sa deformuje oveľa menej ako plast. Preto sa dá aj pri veľkých oknách aplikovať užší rám, ktorý vytvorí príjemnejší estetický dojem a prinesie vám viac svetla do miestností. Kalypso ponúka viacero systémov hliníkových okien, ktoré vám dokážeme vyrobiť priamo na mieru. Prispôsobíme ich nielen veľkostiam stavebných otvorov, ale aj vašim dizajnovým a funkčným požiadavkám. Prostredníctvom spolupráce s architektom vám umožníme maximalizovať požadovaný dizajnový efekt.

hs portal posuvne dvere na terasu

Veľké okná a ich tienenie

Veľké okná potrebujú aj efektívne tienenie, aby nedošlo k prehrievaniu interiéru. Najvhodnejšou voľbou sú vonkajšie žalúzie, ktoré je možné vyrobiť vo veľkých rozmeroch a predstavujú účinnú tepelnú ochranu budov. V stiahnutom stave odrážajú slnečné lúče a nedovoľujú im preniknúť do interiéru. Pomocou naklápania lamiel môžete plynulo regulovať denné svetlo v miestnosti a zároveň vetrať cez otvorené okno aj pri zatiahnutí žalúzií.
Vonkajšie žalúzie sú ideálne na zatienenie veľkých presklených plôch, napríklad francúzskych okien a posuvných systémov. Postupne vytláčajú vnútorné žalúzie, ktoré boli hitom predchádzajúcich desaťročí. Majú pevnejšiu konštrukciu a dokážu dlhodobo odolávať poveternostným vplyvom. Zároveň predstavujú dôležitý štýlový prvok bývania. Vzbudzujú dojem exkluzivity a dotvárajú celkový dizajn objektu.