Rozhodujete sa, aké okná na rodinný dom či do nového bytu? Pomôžeme vám vybrať si ideálny typ pre váš domov.

Aké okná na dom alebo do nového bytu?

Pri rozhodovaní vám pomôže, ak spoznáte výhody jednotlivých materiálov a konštrukcií, Zároveň je treba zvážiť, akú potrebujete dosiahnuť životnosť okien. Poďme teda po jednotlivých možnostiach.

Plastové okná bodujú cenou a izolačnými vlastnosťami

Výhodou plastových okien sú ich tepelno–izolačné vlastnosti, bránia úniku tepla a eliminujú vonkajší hluk. Plastové okná sú cenovo dostupné, ľahko sa udržiavajú, nie je potrebné ich natierať a nájdete ich v širokej škále farebných odtieňov. Tento typ okien má však kratšiu životnosť ako drevohliníkové alebo hliníkové okná. Rozmýšľate s ohľadom na životné prostredie? Plastové okná sú ekologicky náročnejšie na výrobu.

 

aké okná na dom

 

Drevohliník je trváci a poskytuje útulnú atmosféru

Kým prírodné drevo dodá vášmu interiéru skvelý vzhľad a útulnú atmosféru, vonkajšie hliníkové opláštenie chráni okná pred nepriaznivými poveternostnými podmienkami a UV žiarením. Výhodou týchto okien je, že sú energeticky úsporné a zároveň sú na vysokej estetickej úrovni. Drevohliníkové okná majú dlhú životnosť a často sú vybavené rôznymi bezpečnostnými prvkami proti krádeži. Mikroventilácia je pri tomto type okien tiež možná. Moderný vzhľad a kvalitné materiály – presne to sú drevohliníkové okná v prvotriednom prevedení. Pozor, dôležité je vyhnúť sa ich inštalácii vo vlhkom prostredí, okná by sa zničili.

hliníkové okná na dom

Okná na dom – odolný hliník sa časom nemení

Hliníkové okná dokonale odolávajú pôsobeniu nepriaznivých klimatických vplyvov a zachovávajú si svoje funkcie aj po dlhom čase. Hliník sa perfektne hodí na okná veľkých rozmerov a dokáže budove poskytnúť elegantný vzhľad. Hliníkové okná sa, podobne ako plastové okná, veľmi jednoducho udržiavajú čisté. Sú tiež tvarovo stále a nedeformujú sa, o hliníku sa hovorí ako o jednom z najbezpečnejších materiálov. Hliníkové okná sú jedny z najtrvácnejších, vydržia vám roky v nezmenenom stave. Vedeli ste, že hliník sa tiež dobre recykluje? Vyššia obstarávacia cena je investíciou, ktorá sa vám rozhodne oplatí, hliníkové okná si nekupujte na niekoľko sezón, vďaka prvotriednej kvalite sa dedia z generácie na generáciu.

Možno si hliníkové okná predstavujete vo fádnych hliníkovošedých farbách a netušíte, že u nás v Kalypso máte na výber až vyše 500 rôznych povrchových úprav a odtieňov, vrátane exkluzívnych.