BIOKLIMATICKÉ PERGOLY

Bioklimatické pergoly: moderné a praktické tienenie

Bioklimatické pergoly sú moderný tieniaci prvok, ktorý si vďaka svojej praktickosti našiel uplatnenie nielen v obytných priestoroch, ale aj v komerčných zariadeniach či hoteloch.

Hliníkové bioklimatické pergoly - Hlavná fotka - Kalypso.sk

Jej najväčšia výhoda spočíva v naklápacích strešných lamelách vyrobených z extrudovaného hliníka, ktoré odrážajú slnečné žiarenie a zároveň umožňujú dostatočnú ventiláciu vzduchu tieneného priestoru. Užívateľ si tak pomocou sklonu lamiel môže navoliť presne požadovaný stupeň tienenia a to všetko pohodlne elektrickým ovládaním.

Okrem tienenia majú bioklimatické pergoly aj ďalšiu funkciu – v prípade dažďa sa lamely uzatvoria a vytvoria tak úplnú ochranu. Na odtekanie vody zo strechy slúži integrovaný odkvapový systém ukrytý v lamelách a podperách. S bioklimatickou pergolou Kalypso sa tak už nemusíte báť, že vám počasie prekazí posedenie s priateľmi či príjemnú večernú chvíľku na terase.

Pergola môže slúžiť ako zastrešenie terasy, ale aj ako prekrytie bazéna, či vďaka posuvnému zaskleniu z nej možno vytvoriť aj zimnú záhradu. Môže byť samostatne stojaca alebo pripojená k stene domu.

V bioklimatickej pergole sa snúbi maximálny užívateľský komfort s estetickým vzhľadom ľahko integrovateľným do akéhokoľvek architektonického prostredia. Vďaka možnosti širokému výberu RAL farieb je ľahko zakomponovateľná ako do tradičnej, tak aj modernej architektúry. Pergolu je možné vybaviť LED osvetlením a jej bočné strany doplnkovými tieniacimi prvkami, ako napríklad screenovými roletami.

Bioklimatické pergoly v ponuke:

Hliníková bioklimatická pergola na terasu Mykonos - verzia 1 - Kalypso.sk

Kalypso Mykonos

Hliníková bioklimatická pergola na terasu Santorini - verzia 2 - Kalypso.sk

Kalypso Santorini