Drevohliníkové okná a posuvné dvere v sebe spájajú kvality a vlastnosti dvoch veľmi rôznych materiálov – teplo a jemnosť dreva, pevnosť a eleganciu hliníka.

Čo si predstavujeme pod pojmom dobré okno? Toto slovné spojenie si často spájame s domovom. Evokuje nám bezpečie, teplo či pohodu. Na druhej strane práve prostredníctvom okien sa vnútro nášho domova prepája s vonkajším svetom, prináša do interiéru svetlo, slnečné lúče, vzduch. Aj preto stále viac ľudí túži po rozmernejších oknách, veľkých preskleniach, posuvných dverách. Zároveň chcú vo svojom interiéri zachovať eleganciu, útulnosť a prirodzený dojem.

drevohliníkové okná

V čom vynikajú drevohliníkové okná a posuvné dvere

Nespochybniteľná elegancia, tradičné a moderné zároveň. Útulné, teplé a prirodzené, ale stále nenáročné na údržbu. Pri drevohliníkových oknách sa skĺbili tie najlepšie vlastnosti oboch materiálov. Drevo v interiéri pôsobí prirodzene, upokojujúco až útulne. Ľahko ho zladíte s vašou podlahou či dverami, keďže na výber máte z viacerých druhov dreva – smrek, červený smrek, meranti a dub.

Do exteriéru je bezpodmienečne tou najlepšou voľbou hliník. Je overené, že hliníkové okná sú odolné voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu, zachovávajú si svoju farbu a vlastnosti po dlhé roky. To všetko komfortne, bez náročnej starostlivosti. Pri drevohliníkových oknách sa vyhnete pravidelnému natieraniu, pretože hliník zvonku drevo ochráni. Bráni, aby sa k nemu dostala voda a okná vám tak vydržia vo výbornej kondícii po dlhé roky. Vybrať si môžete z množstva RAL farieb, ale aj z alumíniových dekorov dreva, takže si okná môžete zladiť aj zo strany exteriéru k vašej spokojnosti.

okná a farby

Naše okná a dvere sú ekologické

Vďaka hliníkovému klipu okná získavajú nielen veľkú odolnosť a dlhšiu životnosť, ale naberajú aj na stabilite a pevnosti. To umožňuje vytvárať presklenia a posuvy väčších rozmerov v porovnaní s čisto drevenými či plastovými oknami.

V dobe klimatických zmien rastie potreba ekologických riešení. Kľúčovými sa stali témy udržateľnosti a energetickej efektívnosti a to naprieč celým stavebným sektorom. Samozrejme sa nevyhli ani odvetviu výroby okien. Aby sa stavba mohla pýšiť týmito prívlastkami, vyžaduje si kvalitné stavebné materiály a správne vyhotovenie.

Aj nám záleží na prostredí v ktorom žijeme, preto je pre nás dôležité ponúkať klientom okná z kvalitných materiálov. Súčasne kladieme dôraz na bezchybnú odbornú montáž, aby okná i posuvné dvere slúžili v dokonalej kondícii celé roky.

drevohliníkové okná