Väčšina ľudí vie, že cena okna závisí predovšetkým od materiálu, z ktorého je vyrobené. Pri hliníkových oknách je cenová hladina pohybuje vyššie, naopak, plastové okná sú cenovo dostupné. Odpovedzme si teraz na otázku, ako sú na tom drevohliníkové okná a cena?

Drevohliníkové okná sú výnimočné tým, že spájajú tie najlepšie vlastnosti dvoch veľmi odlišných materiálov. Drevo v interiéri pôsobí prirodzene, upokojujúco až útulne. Ľahko ho zladíte s vašou podlahou či dverami, keďže na výber máte z viacerých druhov dreva – smrek, červený smrek, meranti a dub. Drevohlíníkové okná sú tradičné a moderné zároveň. Elegantné, útulné, teplé a prirodzené, ale stále nenáročné na údržbu.

Prostredníctvom okien sa vnútro nášho domova prepája s vonkajším svetom. Prináša do interiéru svetlo, slnečné lúče, čerstvý vzduch. Aj preto ľudia stále viac túžia po rozmernejších oknách, veľkých preskleniach, posuvných dverách. Rovnako im ale v interiéri záleží na elegancii, bezpečí a trvácnosti okien. A práve tieto všetky vlastnosti v sebe spájajú drevohliníkové okná.

Do exteriéru je bezpodmienečne tou najlepšou voľbou hliník. Je pevný, odolný voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu, zachováva si svoju farbu a materiálové vlastnosti po dlhé roky.

Drevohliníkové okná – cena

Na finálnej podobe drevohliníkových okien sa podieľa viacero rozhodnutí, ktoré musíte pri ich výbere spraviť. V závislosti od vybraného prevedenia okien sa následne líši aj ich konečná cena.

Cena drevohliníkových okien sa odráža od viacerých faktorov, ako

  • výber dreva a jeho spracovanie,
  • farba a štruktúra hliníkových povrchov,
  • tvar hliníkového opláštenia či hranolov dreva,
  • technické prevedenie, teda či ide o otváravo-sklopné okná, posuvné dvere a pod.

Napr. pokiaľ je okno vyrobené z nadpájaných hranolov (cinkovaných), cena je nižšia ako v prípade použitia fixných drevených hranolov. Cena drevohliníkového okna závisí vo značnej miere aj od výberu farby a povrchového spracovania dreva a hliníkového opláštenia.

Zo strany interiéru je možnosť výberu lazúrovacích farieb alebo krycích farieb RAL, ktoré sú o niečo nákladnejšie. Hliník v exteriéry môže byť v rôznych RAL farbách v hladkom prevedení alebo v štruktúre. V neposlednom rade o cene okien rozhoduje aj výber tvaru hliníkového opláštenia, ktoré môže byť zalícované (rám a krídlo okna je v jednej rovine) alebo s odskokom. Vybrať si môžete z množstva RAL farieb, ale aj z alumíniových dekorov dreva, takže si okná môžete aj z exteriéru zladiť k vašej spokojnosti.

drevohliníkové okná cena

Drevohliníkové okná – cena a údržba

Ak sa rozprávame na tému drevohliníkové okná a cena, musíme zvážiť túto investíciu z pohľadu celej doby životnosti okien. Ak nemusíte vynakladať neskôr ďalšie peniaze na opravy a údržbu, je to veľká cenová výhody.

Vďaka hliníkovému klipu okná získavajú nielen veľkú odolnosť, dlhšiu životnosť, ale naberajú aj na stabilite a pevnosti, čo umožňuje vytvárať presklenia a posuvy väčších rozmerov, v porovnaní s čisto drevenými či plastovými oknami.

Pri čisto drevených oknách by ste nevyhli pravidelnému vonkajšiemu natieraniu. V našom prípade však hliník zvonku drevo ochráni. Zabráni, aby sa k nemu dostala voda a okná vám tak vydržia vo výbornej kondícii po dlhé roky.

Drevohliníkové okná a udržateľnosť

V dobe klimatických zmien, v ktorej sme sa ocitli, povedomie o ekológii rastie a spolu s ním naberá na sile aj téma udržateľnosti. Udržateľnosť a energetická efektívnosť sú témy, ktoré získavajú pozornosť naprieč celým stavebným sektorom a samozrejme sa nevyhýbajú ani oknárskemu odvetviu. Aby sa stavba mohla pýšiť týmito prívlastkami, vyžaduje si stavebné kvalitné materiály a správne vyhotovenie.

Aj nám záleží na prostredí v ktorom žijeme, preto je pre nás dôležité ponúkať našim klientom okná z kvalitných materiálov podporené správnou odbornou montážou, aby im v dobrej kondícii slúžili roky. A presne všetky tieto požiadavky spĺňajú drevohliníkové okná Kalypso. Spojenie dvoch kvalitných materiálov vám prinesie tepelnú pohodu a energetickú efektívnosť vďaka vynikajúcim izolačným vlastnostiam, tak aj udržateľnosť vďaka trvácnosti a odolnosti materiálov.

Hliník a drevo sú síce cenovo náročnejšie materiály oproti plastu, ale súčasne ich môžete užívať s dobrým pocitom, že sú lepším riešením aj s ohľadom na životné prostredie. Udržateľnosť má totiž svoju cenu, ktorá sa týka nás všetkých.