DREVOHLINÍKOVÉ POSUVNÉ DVERE

DREVOHLINÍKOVÉ POSUVNÉ DVERE

Drevohliníkové posuvné systémy majú výborné tepelnoizolačné aj estetické vlastnosti. Do obytného priestoru vnášajú viac denného svetla a robia ho vzdušným a elegantným.

Kombinácia prírodného dreva a odolného hliníku predstavuje spojenie, ktoré vytvára pocit teplého a útulného domova zvnútra, ale zároveň zabezpečí trvácnosť, nenáročnosť na údržbu a moderný vzhľad zvonku.

Ak ste sa rozhodli pre drevohliník pri klasických oknách, potom sú drevohliníkové posuvné dvere najlepším riešením aj ako prechod na terasu či priamo do záhrady. Tento veľký presklený systém umožní komfortné prepojenie vášho príbytku s vonkajškom, zároveň umožní veľkorysé vnikanie denného svetla dnu.
Ponúkame dva systémy, ktoré sa líšia spôsobom otvárania: zdvižno-posuvné dvere – HS portál a posuvno-sklopné dvere – PSK systém. Pri výbere vám radi poradíme.

  • Hliníkové vchodové dvere AL Evo 92 - Kalypso.sk

Hliníkové vchodové dvere – spoľahlivá voľba na desiatky rokov

Vchodové dvere čelia veľkej záťaži, a tak je pri ich kúpe vhodné siahnuť po pevnom, odolnom a stabilnom materiáli. Hliníkové vchodové dvere tieto atribúty spĺňajú. Odolajú akýmkoľvek poveternostným podmienkam a nemajú problém s intenzívnym používaním. Navyše, hliníkové vchodové dvere z dielne Kalypso sú ošetrené kvalitnou povrchovou úpravou HWR heroal, ktorá je odolná aj

drevohliníkové posuvné dvere
drevohliníkové okná

DREVOHLINÍKOVÉ ZDVIŽNO-POSUVNÉ DVERE – HS PORTÁL

Zdvižno-posuvné dvere, ako už názov naznačuje, sa otvárajú miernym nadvihnutím a následne posunutím krídla po bezbariérových koľajniciach do strany. Ich výhodou je jednoduché ovládanie bez námahy, ktoré si zachovávajú aj v prípade veľkých rozmerov krídel. Sú vhodné do priestorov, ktoré si vyžadujú väčšie presklené plochy, keďže môžu dosahovať až výšku miestnosti a majú možnosť veľkej otváracej šírky, a zároveň všade tam, kde sú tieto dvere najčastejšie využívané a to nielen domácimi.

Vďaka zdvižno-posuvným dverám si vytvoríte domov presne podľa svojich predstáv. Aby sme vyhoveli tým najnáročnejším požiadavkám na dizajn a teplotechnické vlastnosti, ponúkame vám drevohliníkové posuvné dvere HS Premium s bezrámovým zasklením fixného krídla. Zatiaľ čo posuv zostáva v klasickom rámovom prevedení, pevné zasklenie zdvižno-posuvných dverí je bezrámové a v zapustenom prevedení, čo umožňuje vytvoriť maximálne veľkú sklenenú plochu. V porovnaní s klasickými rámovými HS portálmi dosahuje tento bezrámový variant lepšie hodnoty súčiniteľu prestupu tepla U.

Profil zdvižno-posuvných dverí HS Premium má stavebnú hĺbku 228,5 mm, použité sú teplé dištančné rámiky Swisspacer a vysokokvalitné bezbariérové prahy vyhotovené zo sklolaminátu. Samozrejmosťou je možnosť prispôsobiť si druh dreva (smrek, červený smrek, meranti, dub), náter alebo povrchovú úpravu (olejovanie, kartáčovanie). Pri hliníkovom opláštení je k dispozícií celá farebná škála RAL a ďalších dekorov.

DREVOHLINÍKOVÉ SKLOPNO-POSUVNÉ DVERE – PSK

Sklopno-posuvné dvere radíme rovnako ako HS portál medzi posuvné systémy, na rozdiel od neho však umožňujú vďaka vyklápacej funkcii prirodzené vetranie. Nedosahujú takých rozmerových možností ako HS portál, ale oproti klasickým balkónovým dverám ponúkajú značne väčšie priechodzie šírky a výraznú úsporu miesta ak vezmeme do úvahy koľko priestoru potrebuje otváravé krídlo. Aj z týchto dôvodov sa osvedčili predovšetkým ako vchody na balkóny a terasy v spálňach a ďalších izbách pre domácich.

PSK dvere sú vyrábané z okenných profilov, čo im pridáva na kvalite z hľadiska teplotechniky – dosahujú vďaka tomu výborné parametre. Ovládané sú kľučkou a pre zamedzenie nesprávnej manipulácie je do systému možné integrovať blokovanie chybného spôsobu obsluhy. Pre zvýšenú ochranu proti vlámaniu je kovanie vybavené hríbovými čapmi, zároveň sa optimalizuje prítlačná sila a vyrovnáva sa vôľa drážky. Pre užívateľa to znamená menšie nároky na nastavenie a viac komfortu.

psk systém drevohliník

SÚVISIACE PRODUKTY