Exteriérové žalúzie chránia dom na energeticky najzraniteľnejších miestach, ktorými sú okná. Ak bojujete vo svojej domácnosti so slnečnými lúčmi a prehrievaním miestností, doprajte svojim oknám kvalitné vonkajšie žalúzie, ktoré vám spríjemnia každodenný život. O čo všetko sa postarajú?

Exteriérové tienenie bráni prehrievaniu interiéru

Vnútorné žalúzie boli hitom rokov minulých, doba však napreduje a na trhu sú účinnejšie typy tienenia. Vnútorné žalúzie dokážu dobre stlmiť viditeľnú časť slnečného žiarenia, avšak, pred teplom samotným nás ochrániť nedokážu. Vonkajšie tienenie tlmí nielen svetlo, ale zachytí aj podstatnú časť tepelného žiarenia. Do miestnosti sa tak dostáva iba malá časť tepla, ktorá sa odvíja od typu použitého vonkajšieho tienenia, vzdialenosti od skla alebo napríklad aj od farby vonkajšej clony.

Exteriérové žalúzie

Vonkajšie tienenie je estetický architektonický prvok

Vonkajšie tienenie nie je iba účinné, ale môže byť aj štýlovým prvkom bývania. To je aj dôvod, prečo architekti exteriérové žalúzie začleňujú už vo fáze štúdie alebo projektu do celkového vzhľadu budúcej budovy. Vonkajšie tienenie vzbudzuje dojem exkluzivity a perfektne dotvára celkový dizajn objektu.

Exteriérové žalúzie sú odolné a vydržia roky

Kým vnútorné žalúzie sú pomerne lacnou záležitosťou, u vonkajších žalúzií je to inak. Vonkajšie tienenie musí byť schopné dlhodobo odolávať poveternostným vplyvom, má oveľa pevnejšiu konštrukciu, je teda aj finančne náročnejšie. Na druhej strane, vonkajšie žalúzie sú riešením na desiatky rokov, preto je počiatočný vklad naozaj dobrou investíciou.

Exteriérovým tienením regulujeme intenzitu svetla v miestnosti

Vonkajšie žalúzie sú jednoznačne najobľúbenejším typom exteriérového tienenia. Vďaka naklápacím hliníkovým lamelám môžeme regulovať intenzitu slnečného žiarenia prenikajúceho do miestnosti. V letných mesiacoch môžu byť lamely otvorené a pritom stlmia priame slnečné svetlo. Vonkajšie žalúzie je možné vyrobiť vo veľkých rozmeroch, preto sú okrem iného vhodné na zatienenie veľkých presklených plôch, napríklad francúzskych okien a posuvných systémov.

Exteriérové žalúzie zvýšia váš komfort bývania

Motoricky ovládané vonkajšie žalúzie prinášajú pohodlie, najmä v kombinácii s rôznymi typmi inteligentného riadenia. Môžu byť ovládané programovateľnými centrálnymi hodinami a disponovať rôznymi inteligentnými zabezpečovacími systémami.

Vďaka senzorom a aplikácií vo vašom smartphone môžete mať nielen žalúzie, ale celé vaše bývanie pod kontrolou z akéhokoľvek miesta na svete. Týmto SMART riešeniam sa bližšie venujeme v našom ďalšom blogovom článku.