Posuvné dvere na terasu sa postarajú o príjemné prepojenie vnútorného priestoru bytu alebo domu s exteriérom. Prispievajú k optickému zväčšeniu priestoru, vytvoria plynulý prechod a zároveň pustia dovnútra viac svetla.

V Kalypso ponúkame posuvné dvere na terasu v štyroch rôznych materiáloch (hliník, drevohliník, kompozit, plast) a s troma možnosťami ovládania (zdvižno-posuvný systém, posuvno-sklopný systém a novinka Synego Slide).

Kvarteto materiálov

Hliník a drevohliník poskytujú benefity v podobe vysokej pevnosti a odolnosti, vďaka čomu vám posuvné dvere na terasu z týchto materiálov vydržia dlhé roky. Naopak, plast a kompozit predstavujú finančne menej náročné varianty s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami.

Hliníkové posuvné dvere sú ideálne na otvorenie širokého prechodu, šetrenie priestoru a na poskytnutie krásneho výhľadu. Ich výhodou je takmer neobmedzená škála farebných prevedení, lákavý dizajn a vysoká bezpečnosť. Podobné konštatovanie platí aj o drevohliníkových posuvných dverách na terasu, ktoré v sebe spájajú najsilnejšie stránky hneď dvoch materiálov.

Kompozit Rehau Geneo sa hodí aj do nízkoenergetických alebo pasívnych domov zásluhou dobrých tepelno-izolačných vlastností. Profil z vláknového kompozitu sa postará o to, že dvere ostávajú stabilné a zároveň ľahké. Poslednou možnosťou sú plastové dvere na terasu, pri ktorých sa dá využiť novinka v podobe systému Rehau Synego Slide.

Systémy posuvných dverí na terasu

Ak si chcete zvoliť mechaniku otvárania dverí na terasu, máte tri možnosti. Prvou je zdvižno-posuvný systém, tzv. HS portal. S týmto systémom otvoríte ľahko aj veľké terasové dvere. Sklopením kľučky sa mierne zdvihnú a ťahom ich posuniete do strany. HS portal je najžiadanejší systém, ale zároveň aj cenovo najnákladnejší.

Posuvno-sklopný systém (PSK) predstavuje finančne dostupnejšiu alternatívu a zároveň má výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Jeho používanie je však náročnejšie, a tak sa umiestňuje predovšetkým do nočnej časti nehnuteľnosti.

Treťou možnosťou je novinka Synego Slide. Posuvné dvere na terasu s týmto systémom ponúkajú jednoduchú manipuláciu. Ich inovatívny mechanizmus zabezpečuje vynikajúce termo-izolačné vlastnosti a vysokú odolnosť aj pri nárazovom daždi. Vďaka subtílnemu dizajnu a ľahkosti skvele vyplnia menšie stavebné otvory, kde by iné systémy pôsobili ťažkopádne. V porovnaní s HS portalom sú aj lacnejšie, čo je taktiež ich veľká devíza.

posuvné dvere zdvižno-posuvné geneo

Posuvné dvere zdvižno-posuvné Geneo