Doba, v ktorej žijeme nás núti stále častejšie sa zamýšľať nad tým, ako aj my môžeme svojou trochou prispieť k šetreniu našej planéty. Už dlhodobo v našej spoločnosti volíme citlivý prístup k životnému prostrediu a snažíme sa reagovať na rastúce požiadavky v oblasti trvalej udržateľnosti.

Jedným zo smerom, na ktorý sa kladú stále väčšie a väčšie nároky je obnoviteľnosť a recyklácia materiálov. Veľmi nás teší fakt, že aj my môžeme klientom ponúkať produkty, ktoré zodpovedajú týmto nárokom. Z tohto hľadiska sú výrobkom číslo jedna okenné profily, fasády a vchodové dvere vyrobené z hliníka.

recyklacia hlinikove okna

Hliníkové okná sú nielen pevné, odolné a zároveň elegantné, ale z pohľadu ekológie sú vysoko hospodárne. Nielen z toho hľadiska, že majú výnimočnú trvácnosť – ich životnosť dosahuje až 50 rokov, ale predovšetkým preto, že výplne stavebných otvorov z hliníkového profilu Heroal sú vyrobené už z recyklovaného hliníka. Navyše, aj recyklovaný hliník môže byť opätovne použitý na výrobu nových okenných profilov. A to všetko bez toho, aby prišlo k akémukoľvek poklesu jeho kvality a hodnoty. Hliník tak môže byť recyklovateľný takmer donekonečna.

Aby mohli byť staré profily použité na recykláciu je potrebné ich dôkladne očistiť, následne sú rozdrvené a  roztavené. Ďalším z faktorov, prečo môžeme hliníkové okná považovať za vysoko ekologické je fakt, že na výrobu produktu z recyklovaného hliníka potrebujeme o 95% menej energie, ako by sme potrebovali na výrobu primárneho produktu. recyklácia okien

Všetky tieto skutočnosti prispievajú k tomu, že z hľadiska trvalej udržateľnosti sú hliníkové systémy jedny z najlepších. Používaním takýchto materiálov sa aj naša firma radí k tým spoločnostiam, ktoré o trvalej udržateľnosti nie len hovoria, ale k nej aj systematicky prispievajú.