Výber materiálu okna netreba podceniť. Každý má iné vlastnosti, a tak musíte dobre zvážiť, ktorý si zvolíte. Na druhej strane, pri rozhodovaní, či vybrať hliníkové okná alebo drevohliníkové, nemáte veľa priestoru na chyby. Kalypso vám v oboch prípadoch garantuje najvyššiu kvalitu.

Hliníkové okná

Pôsobia elegantne, ale hlavne sú stabilné a odolné. Hliníkové okná predstavujú dobrú investíciu na desiatky rokov. Dosahujú vynikajúce tepelnoizolačné parametre a ich výhodou je pevnosť a trvácnosť materiálu. Vďaka prvému spomenutému parametru možno vytvárať presklenia väčších rozmerov a vďaka druhému okná odolajú aj extrémnym poveternostným vplyvom po niekoľko dekád.

hliníkové okna a dvere Bratislava

Hliníkové okná Kalypso sú vyrábané z recyklovaného hliníka, ktorý môže byť ešte opätovne recyklovaný a použitý na výrobu nových okenných profilov. Výhodou hliníkových okien je nielen energetická účinnosť, ale aj cenová efektivita zásluhou nižších nákladov na údržbu.

Pri voľbe farby a povrchu hliníkového profilu máte na výber takmer 600 možností, vrátane luxusných variantov pripomínajúcich drevo, pohľadový betón alebo kovy. Vysokú odolnosť povrchových úprav zaručuje moderná lakovacia technológia od nemeckej spoločnosti Heroal.

Drevohliníkové okná

Drevo a hliník. Na prvé počutie netradičná kombinácia. Drevo je príjemné na pohľad aj na dotyk. Pôsobí upokojujúco. Hliník je síce chladnejší, ale mimoriadne elegantný, pevný a odolný. Tieto materiály sa vynikajúco dopĺňajú a spoločne vytvárajú skvelé okno.

drevohliníkové okna a dvere Kalypso

Drevohliníkové okná sú tvorené vysokokvalitným prírodným drevom z interiéru, ktoré pomáha v miestnosti vytvárať príjemnú atmosféru, a bezúdržbovým hliníkom z exteriéru, vďaka ktorému sa životnosť okna výrazne predlžuje. Vonkajšie opláštenie v podobe hliníkových klipov sa používa ako na rám, tak aj na krídlo. Vďaka nim okná výborne odolávajú poveternostným podmienkam a UV žiareniu.

Farbu hliníkového opláštenia si môžete zvoliť zo 180 krycích farieb RAL, pri dreve máte na výber z viacerých druhov dreva a 20 lazúrovacích farieb. Drevo v interiéri pôsobí prirodzene a útulne. Ľahko ho zladíte s vašou podlahou či dverami, keďže na výber máte z viacerých druhov dreva – smrek, červený smrek, meranti a dub.

Výhody materiálov

Hliník je vynikajúcou voľbou do exteriéru. Hliníkové okná sú odolné voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu, zachovávajú si svoju farbu a vlastnosti po dlhé roky. To všetko komfortne, bez náročnej starostlivosti.

Pri drevohliníkových oknách sa vyhnete pravidelnému natieraniu, pretože hliník zvonku drevo ochráni. Bráni, aby sa k nemu dostala voda a okná vám vydržia vo výbornej kondícii po dlhé roky. Vybrať si môžete z množstva RAL farieb, ale aj z alumíniových dekorov dreva, takže si okná zladíte podľa predstáv.