Hliníkové okná spĺňajú vysoké bezpečnostné štandardy a vynikajú dlhou životnosťou. Majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti, odolajú extrémnym poveternostným vplyvom a vďaka svojej pevnosti dovoľujú vytváranie posuvných systémov aj presklení veľkých rozmerov.

Hliník sa deformuje oveľa menej ako plast a zároveň je stabilnejší. Preto sa javí ako ideálny materiál na výrobu a ťažkých okien, pri ktorých je možné využiť užší rám. Ten sa postará o príjemnejší estetický dojem a zároveň vám prepustí do miestností viac svetla.

Efektívna investícia do hliníkových okien

Hliníkové okná odolajú výkyvom počasia, UV žiareniu a taktiež požiaru. Vydržia určite viac ako polstoročie, pričom si dlhodobo zachovávajú stálosť farieb a lesk. Kombinácia minimálnych výdavkov na údržbu a energetickej účinnosti prináša klientom benefit v podobe ekonomickej efektivity investície do hliníkových okien. Prvotná suma bude v porovnaní s inými materiálmi síce vyššia, ale v dlhodobom horizonte sa vám s istotou zúročí.

Hliníkové okná Kalypso sú vyrábané z recyklovaného hliníka, ktorý môže byť ešte opätovne recyklovaný a použitý na výrobu nových okenných profilov. Pri voľbe farby hliníkového profilu si vyberáte zo šesťsto možností. K dispozícii sú bežné farby aj luxusné povrchové úpravy, ktoré pripomínajú drevo či kovy. Vysokú odolnosť zabezpečuje moderná lakovacia technológia od nemeckej spoločnosti Heroal.

Drevohliníkové okná kombinujú silné stránky oboch materiálov

Ak vás čisto hliníkové okná nelákajú, máme pre vás iné atraktívne riešenie. Drevohliník poskytuje spojenie dvoch navonok odlišných materiálov, ktoré sa navzájom dopĺňajú a spoločne vytvárajú skvelé okná.
Drevohliníkové okná sú tvorené vysokokvalitným prírodným drevom z interiéru, ktoré pomáha v miestnosti vytvárať príjemnú atmosféru, a bezúdržbovým hliníkom z exteriéru, vďaka ktorému sa životnosť okna výrazne predlžuje. Aj v tomto prípade okná úspešne eliminujú poveternostné vplyvy a UV žiarenie.

Farbu hliníkového opláštenia si môžete zvoliť zo 180 krycích farieb RAL, pri dreve máte na výber z viacerých druhov dreva a 20 lazúrovacích farieb. Pri drevohliníkových oknách sa vyhnete pravidelnému natieraniu, pretože hliník zvonku drevo ochráni. Bráni, aby sa k nemu dostala voda a okná vám vydržia vo výbornej kondícii po dlhé roky.

drevohliníkové okná Bratislava