Sú elegantné, odolné, stabilné a predstavujú vhodnú investíciu na desiatky rokov. Hliníkové okná sa vyznačujú pevnosťou a trvácnosťou. Ich cena je síce vyššia ako napríklad v prípade plastových okien, ale z dlhodobého hľadiska prevyšujú ostatné materiály.

Hliníkové okná nájdeme všade, kde sa kladú vysoké nároky na životnosť a bezpečnosť. Hliník je nenáročný na údržbu a vďaka svojej pevnosti dovoľuje vytvárať posuvné systémy aj presklenia veľkých rozmerov. Zároveň má tento materiál veľmi dobré tepelno-izolačné vlastnosti a odolá extrémnym poveternostným vplyvom.

Hliníkové okná – vyššia cena, ale nízke náklady na údržbu

Hliníkové okná Kalypso sú navyše vyrábané z recyklovaného hliníka, ktorý môže byť ešte opätovne recyklovaný a použitý na výrobu nových okenných profilov. Výhodou hliníkových okien je nielen energetická účinnosť, ale aj ekonomická efektivita. Minimálna cena údržby sa postará sa o komplexné zníženie nákladov.

Tu nájdete našu ponuku ▶ Hliníkové okná a dvere.

Pri voľbe farby hliníkového profilu máte na výber približne šesť stoviek možností. Od bežných farieb až po luxusné povrchové úpravy, ktoré pripomínajú drevo či kovy. Preto nemusíte robiť kompromisy. Samozrejmosťou je vysoká odolnosť zásluhou modernej lakovacej technológie od nemeckej spoločnosti Heroal.

… do konca života

Pri výbere okien do domu alebo bytu zohráva rolu aj cena. Hliníkové okná sú síce drahšie, ale v globále predstavujú vynikajúcu voľbu. Aké sú ich prednosti? V prvom rade životnosť. Bez problémov vám vydržia aj päťdesiat rokov a niektoré odvážnejšie zdroje uvádzajú, že by mohli zvládnuť aj o pár desaťročí viac. Zároveň si dlhodobo zachovávajú stálosť farieb a lesk. Odolajú nielen počasiu, UV žiareniu, ale takisto požiaru, samozrejme v závislosti od intenzity a dĺžky trvania požiaru.

Hliník je vhodným riešením aj v tom prípade, že chcete veľké okná. Tento materiál sa deformuje menej a je oveľa stabilnejší ako plast. Môže sa preto s určitosťou použiť aj na veľké a ťažké okná. Vďaka tomu sa dá pri veľkoplošných oknách aplikovať užší rám, ktorý vytvorí nielen príjemnejší estetický dojem, ale dopraje vám viac svetla v miestnostiach. Hliníkové okná zásluhou týchto vlastností materiálu vieme prispôsobiť vašim požiadavkám a poľahky ich zladíme s ďalšími doplnkami.

hliníkové okna a dvere