Štýlové, moderné a elegantné. Presne pre tieto vlastnosti je posuvný dverový systém nazývaný aj HS Portal taký obľúbený a v stavebníctve má svoje pevné miesto. Hliníkové zdvižno-posuvné dvere na terasu vyčaria vo vašom dome neodolateľné miesto z krásnym výhľadom. S nimi aj váš domov bude vyzerať ako vystrihnutý z časopisu o interiérovom dizajne.

Sú ideálnym riešením na vyplnenie väčších stavebných otvorov s cieľom dosiahnuť výnimočné optické prepojenie vašej obývačky či spálne so záhradou alebo terasou. Výhodou oproti klasickým balkónovým dverám je fakt, že môžu byť väčších rozmerov a že krídlo pri otváraní nezaberá takmer žiadne miesto. Stačí si to len predstaviť: pohodlne sa usadíte do kresla a pred vami sa rozprestiera výhľad do záhrady. Máte pocit, že interiér prirodzene prechádza do exteriéru, miestnosť pôsobí priestrannejšie a vzdušnejšie. Hliník ako materiál pôsobí elegantne, je trvácny a nenáročný na údržbu a práve vďaka svojej pevnosti dovoľuje vytvárať posuvy a presklenia veľkých rozmerov.

Hliníkové posuvné dvere majú nepopierateľné výhody

Hlavnými prednosťami posuvných hliníkových dverí

  • je otvorenie širokého prechodu,
  • šetrenie priestoru na manipuláciu a
  • ponúknutie fantastického výhľadu,
  • neobmedzená škála farebných prevedení a oku lahodiaci dizajn,
  • vysoká bezpečnosť.

K tomu treba prirátať aj minimálne tepelné straty vďaka výborným tepelno-izolačným vlastnostiam.

hliníkové posuvne dvere na terasu Bratislava

Pri hliníkových výrobkoch, či už oknách a posuvných dverách je veľkou výhodou možnosť výberu zo širokej škály RAL farieb a štruktúrovaných povrchov. Či už si vyberiete zamatovú bielu alebo obľúbený antracit, hladký nástrek alebo štruktúru, vždy vám vieme v tej istej fare a povrchu zladiť siete proti hmyzu a tieniacu techniku.

Naše hliníkové posuvné dvere sú vyrobené z nemeckého profilového systému Heroal a ponúkame ich v troch prevedeniach: rámové zdvižno-posuvné dvere HS PORTAL 77, bezrámový zdvižno-posuvný systém HS PORTAL 77 SLK a posuvno-sklopné dvere – PSK.

Celkové bezrámové prevedenie je určené tým, u ktorých je dizajn na prvom mieste. Toto prevedenie ide mierne na úkor praktickosti, keďže sa na neho ťažie dávajú doplnky a nie je tu priestor napríklad pre siete proti hmyzu. My ponúkame čiastočné bezrámové prevedenie, t.j. zapustené prevedenie pevnej časti rámu, vďaka ktorému vieme pohľadovú šírku znížiť z 11 cm na 3 cm, a ktoré je tak výbornou kombináciou dizajnu a úžitkových vlastností.

hliníkové posuvné dvere na terasu

Bezrámové zdvižno-posuvné dvere HS PORTAL 77 SLK

Hliníkový zdvižno-posuvný systém KALYPSO HS PORTAL 77 SLK je najobľúbenejším produktom z portfólia KALYPSO posuvných dverí. Žiadaný je najmä do často navštevovaných miestností, ako sú obývačka alebo kuchyňa. Systém prichádza s vylepšenou konštrukčnou technológiou, ktorá zaručuje zvýšenie komfortu bez poklesu tepelnoizolačných vlastností. Skonštruovaný je zo špeciálneho profilu vyplneného tvrdeným polyuretánom a obsahuje dva prerušené tepelné mosty.

V našom AL HS PORTÁLY 77 SLK sa tak snúbi funkčnosť, komfort a dizajn v jednom. Navyše aj pri preskleniach veľkých rozmerov si zachováva svoju jednoduchú manipuláciu s krídlom. Posuvná časť HS portálu môže dosahovať hmotnosť až 450 kg a výšku 3 metre, čím dochádza k výraznému optickému prepojeniu interiéru a exteriéru. Tak ako skryté krídlo pri oknách, tak aj bezrámové prevedenie HS portálu ponúkame bez navýšenia ceny. Zdvižno-posuvný systém 77 SLK ponúka bezbariérový prah, avšak mierne na úkor tesniacich vlastností. Je teda vhodný všade tam, kde je prechod dôležitejší ako tesnosť.
Stavebná hĺbka rámu je 202 mm, vyznačuje sa výbornými teplo-technickými vlastnosťami (Uw od 0,82 m2K) a jedinečnou povrchovou úpravou heroal hwr pre dlhú farebnú stálosť a lesk.

hlinikove posuvne dvere presklenie

Sklopno-posuvné dvere (PSK)

Sklopno-posuvný systém je veľmi efektívnou voľbou, čo sa ceny aj úžitkových vlastností týka. Jeho výhodou je jednoduché vetranie vďaka možnosti sklápania a výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Obsahuje systém dorazových tesnení a aj vďaka nim v tejto oblasti predbieha HS portál, ktorý nedosahuje tesnosť PSK portálu. Na prvý pohľad sa môže zdať jeho používanie o niečo komplikovanejšie, preto sa často umiestňuje do izieb pre domácich, ktorí manipuláciu s ním však za krátko hravo zvládnu. Systém sklopno-posuvných dverí ponúkame ako z rámového profilu 72, tak aj 77.

Ak sa neviete rozhodnúť, ktoré z posuvných dverí by boli pre vás najvhodnejšie, neváhajte navštíviť náš showroom. Vyskúšať si u nás môžeme ako hliníkové zdvižno-posuvné dvere, tak aj posuvno-sklopné.