Vchodové dvere tvoria dominantu pri vstupe do vášho domova. Sú jeho vizitkou, vítajú doma nielen vás, ale aj vašich hostí. Často sú tým elementom, ktorý vytvára prvý dojem z rodinného domu, odráža vkus majiteľa a dotvára celkový dojem stavby. Ponúkame niekoľko argumentov, prečo si vybrať do domu hliníkové vchodové dvere.

Vchodové dvere samozrejme nespĺňajú len estetickú funkciu, ale predovšetkým by ste sa za nimi mali cítiť bezpečne a nerušene. Spolu s oknami chránia vás a vašu rodinu od okolitého sveta, ale zároveň vám umožňujú kontakt s ním.

Hliníkové vchodové dvere do domu

Vchodové dvere sú najviac využívaným a namáhaným prvkom v dome, preto sa oplatí dať si na nich záležať – či po teplotechnickej, kvalitatívnej alebo už po spomínanej vizuálnej stránke. Sú vystavené pomerne veľkej záťaži, preto ich v Kalypse ponúkame výlučne z hliníka. Je to materiál s vysokou stabilitou a dlhou životnosťou, ktorý sa vysporiada nielen s častým používaním, ale odolá aj nástrahám počasia a to po dlhé roky.

hliníkové vchodové dvere do domu

Pri vchodových dverách sa kladie veľký dôraz na ich tepelnú izoláciu a bezpečnosť. Naše dvere sú vyrobené z nemeckého profilového systému Heroal a vyznačujú sa výnimočnými  tepelno-izolačnými vlastnosťami, funkčnosťou a komfortom. Aby sa vyhovelo požiadavkám na ich aplikáciu v energeticky úspornej výstavbe, použitý je zateplený profil s možnosťou zabudovania izolačného trojskla.

Výborné hodnoty vzduchotesnosti dosahujú aj vďaka výškovo nastaviteľnému spodnému gumenému tesneniu a pántmi neprerušujúcimi vnútorné dorazové tesnenie. Vďaka všetkým týmto vlastnostiam sú ako stvorené pre nízkoenergetické, pasívne domy a domy s takmer nulovou spotrebou energie. Všetky dvere obsahujú systém klzných líšt proti priehybom.

Máte záujem o kvalitné okná alebo dvere? Pomôžeme vám s výberom, kontaktujte nás cez formulár alebo telefonicky:

Prevedenie na mieru

Užívateľskému komfortu prispieva intuitívne ovládanie dverí, bezbariérový prechod, trojbodový zámok GU Security Automatic, ako aj možnosť otvárania dverí prostredníctvom biometrického snímača prstov.

Každé hliníkové vchodové dvere vyrábame na mieru, presne podľa požiadaviek zákazníka. Ich vzhľad najviac ovplyvňuje výber dvernej výplne, ktorú ponúkame v troch prevedeniach:

  • základná vkladaná výplň
  • jednostranne zalícovaná výplň
  • obojstranne zalícovaná výplň

K dispozícií je na výber množstvo výplní z katalógov, alebo vám zrealizujeme vchodové dvere podľa vášho vlastného návrhu. Dverné systémy Heroal ponúkajú vďaka individuálnym povrchovým úpravám HWR (prášková povrchová úprava) takmer neobmedzené možnosti usporiadania.

Výberom kvalitných dverí sa to ale nekončí. Aby ste mohli využiť všetky ich prednosti, nemenej dôležitá je ich kvalitná montáž bez tepelných mostov. Správne osadenie dverí a montáž tvoria dôležitý posledný krok, ktorý zabezpečí ich funkčnosť a dlhú životnosť bez straty komfortu užívania.

hliníkové dvere do domu