Pri výbere okien do vášho domu je dôležitá ich životnosť, kvalita či atraktivita. Musia však vedieť aj efektívne hospodáriť s teplom a zabezpečiť vysoký komfort bývania. Kompozitné okná Kalypso bez problémov splnia všetky očakávania.

Kompozit je spoľahlivý a preverený materiál. Tepelné straty znižuje až tak, že kompozitné okná sú vhodné aj na použitie v pasívnych domoch či stavbách s takmer nulovou spotrebou energie. Prepracovaná zvuková izolácia zvyšuje pohodlie bývania a bezpečnostné prvky výrazne napomáhajú zabrániť prípadnému vlámaniu . Bonusom je prispôsobiteľný dizajn a atraktívna cena.

Aké kompozitné okná ponúkame?

Kompozitné okná Evolution z nadčasového materiálu Rehau Geneo spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky na moderné okno. Spájajú v sebe všetky technické a dizajnové prednosti. Ich jedinečnou vlastnosťou je pevnosť, ktorá zabezpečuje stabilitu okna a dlhú životnosť. Plusom sú tiež výborné tepelnoizolačné parametre.

Okná Passiv predstavujú so svojou stavebnou hĺbkou 86 mm jeden z energeticky najlepších systémov okenných profilov Rehau Geneo, ktorý sa momentálne nachádza na trhu. Materiálovo-technickú inováciu vo forme použitého vláknového kompozitného materiálu z generácie Geneo, ktorý je výsledkom 60-ročného vývoja, možno právom nazývať (r)evolúciou v plastových oknách.

Veľkému záujmu sa u nás tešia aj kompozitné posuvné systémy z materiálu Rehau Geneo. Špeciálna konštrukcia profilov využíva kombináciu plastu a sklených vlákien, vďaka ktorej okno nadobúda vynikajúcu stabilitu a pevnosť, čo umožňuje vytvárať presklenia a posuvy väčších rozmerov. Posuvné systémy z kompozitu ponúkame ako sklopno-posuvné, tak aj zdvižno-posuvné, pritom najmä druhý spomínaný – zdvižno-posuvný HS portál je veľmi obľúbený.

plastové okná geneo

Prvotriedny komfort

Kompozitné okná z materiálu Rehau Geneo prevyšujú svojich konkurentov v dôležitých detailoch. Optimalizované trojité tesnenie okrem toho, že zabezpečuje výborné tepelnoizolačné vlastnosti okna, rozkladá tlak rovnomerne a tým redukuje silu potrebnú na manipuláciu. Aj vďaka ľahkému chodu kľučky sa obsluha okna stáva jednoduchá a nenáročná.

Jedinečný HDF povrch (High Definition Finishing) dodáva profilu hladkosť a lesk, čím sa minimalizujú nároky na údržbu. Zároveň lepšie odoláva nástrahám počasia a na prípadnú starostlivosť postačia bežné čistiace prostriedky. Dôležitou vlastnosťou je zvuková izolácia, ktorú oceníte najmä, ak bývate v rušnejšej časti mesta, v blízkosti podnikov či trasy hromadnej dopravy.
Kompozitné okná si môžete prispôsobiť vašim predstavám. K dispozícii sú hranaté, okrúhle, biele alebo farebné. Tvarové a farebné možnosti sú individuálna záležitosť. Môžete si vybrať medzi nestarnúcou bielou klasikou, dekorom či imitáciou dreva. Vďaka pevnosti okien sa nemusíte obávať ani tmavších odtieňov.

plastové okná geneo