Materiálovo aj technologicky zabezpečujú vysokú efektívnosť bývania. Kvalitné plastové okná majú schopnosť izolovať teplo, vlhkosť aj zvuk. Zároveň poskytujú vysokú životnosť, odolnosť a zachovávajú si dostupnú cenu. Preto sú v súčasnosti najrozšírenejšou formou okien.

V porovnaní s hliníkovými a drevohliníkovými oknami plastové varianty neumožňujú vytváranie presklení podobne veľkých rozmerov. Na druhej strane, ak potrebujete do vášho domu alebo bytu použiť štandardné veľkosti, kvalitné plastové okná budú pre vás správnym riešením. Navyše vám ušetria finančné prostriedky.

V Kalypso ponúkame viacero profilových systémov plastových okien, ktoré sa od seba líšia použitím a vlastnosťami. Konkrétne okná Aktiv, okná Klasik 70 a plastové posuvné systémy slúžiace ako posuvné dvere na balkóny a terasy. Pri všetkých produktoch garantujeme prvotriednu kvalitu materiálu aj spracovania. Ich stopercentnú funkčnosť vám zabezpečí bezchybná montáž, o ktorú sa postaráme.

Plastové okná Aktiv

Spájajú moderný dizajn a ekonomickosť. Sú určené pre ľudí s aktívnym prístupom k zlepšovaniu bývania, šetreniu energií a zvyšovaniu osobnej bezpečnosti. Kvalitné plastové okná Aktiv sa vyznačujú výbornými izolačnými vlastnosťami, vďaka čomu pomáhajú šetriť náklady na vykurovanie.
Výhodou týchto okien je ich jednoduchá údržba a možnosť výberu zo širokej škály farebných odtieňov. Zároveň majú multifunkčné uplatnenie. Môžete ich využiť v novostavbách rodinných aj bytových domov, pri rekonštrukciách, ale aj pre chaty alebo rekreačné domy. Tieto plastové profily sú obľúbené aj ako posuvné dvere na terasu či balkón.

Plastové okná Klasik 70

Stálica našej ponuky. Hranatý dizajn je overenou klasikou. Okná klasik 70 sa vyznačujú štíhlou konštrukciou, ktorá prinesie do miestnosti veľa svetla a umožňuje výborný výhľad. V štandardnom vyhotovení s izolačným dvojsklom sú tieto okná vhodným riešením pre rekreačné domy, chaty a rekonštrukcie bytových domov. Ich veľkou výhodou je priaznivá cena, ktorá však nemá negatívny vplyv na tepelnoizolačné vlastnosti.

Alternatívne (kompozitné) riešenie

Ak by vás náhodou nezaujali naše kvalitné plastové okná, v ponuke máme aj alternatívu, ktorá využíva špeciálnu konštrukciu profilov vytvorenú kombináciou plastu a sklených vlákien. Hovoríme o oknách z kompozitu REHAU GENEO. Takéto okná sa môžu pochváliť vynikajúcou stabilitou a pevnosťou.

Jadro profilu tvorí high-tech materiál RAU-FIPRO®. Ten nahrádza zvyčajnú oceľovú výstuž, pri ktorej za normálnych okolností hrozí tvorba tepelných mostov. Všetky tieto postupy robia z GENEO jednotku medzi oknami, keďže dosahuje výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti.

plastové okna rehau geneo

Výhodou je tiež optimalizované trojité tesnenie, ktoré rozkladá tlak rovnomerne a tým redukuje silu potrebnú na manipuláciu. Vďaka ľahkému chodu kľučky sa stáva obsluha okna jednoduchá a nenáročná.
Nový HDF povrch (High Definition Finishing) dodáva profilu hladkosť a lesk, čím sa minimalizujú nároky na údržbu, lepšie odoláva nástrahám počasia a na prípadnú starostlivosť postačia bežné čistiace prostriedky.