Kvalitné vchodové dvere do domu dotvárajú celkový estetický dojem pri čelnom pohľade na rodinný dom. Za nimi sa môžeme a celá vaša rodina cítiť bezpečne a nerušene. Mali by byť nielen esteticky príťažlivé, ale zároveň aj funkčné. Na ktoré veci si sa oplatí dať si pri ich výbere pozor?

Ak si chcete vybrať z našej ponuky vchodových dverí, získať prehľad o technických vlastnostiach, pozrieť si katalóg a vyžiadať cenu, navštívte našu stránku: Hliníkové vchodové dvere.

  • Hliníkové vchodové dvere AL Evo 92 - Kalypso.sk

Hliníkové vchodové dvere – spoľahlivá voľba na desiatky rokov

Vchodové dvere čelia veľkej záťaži, a tak je pri ich kúpe vhodné siahnuť po pevnom, odolnom a stabilnom materiáli. Hliníkové vchodové dvere tieto atribúty spĺňajú. Odolajú akýmkoľvek poveternostným podmienkam a nemajú problém s intenzívnym používaním. Navyše, hliníkové vchodové dvere z dielne Kalypso sú ošetrené kvalitnou povrchovou úpravou HWR heroal, ktorá je odolná aj

Hliníkové vchodové dvere

1. Kvalitné vchodové dvere do domu utvára najmú ich materiál

Prvou a najdôležitejšou otázkou je, z akého materiálu vchodové dvere chceme. Od plastových dverí sa čím ďalej tým viac ustupuje a do nových rodinných domov sa už v zásade nedávajú vôbec. Nielenže nie sú dostatočne odolné, bezpečné a podliehajú slnečnému žiareniu, časom sa značne rozkývajú a je náročné ich nastaviť tak, aby chodili ako majú. .

Drevené dvere sú na tom z hľadiska kvality už o niečo lepšie, ich nevýhodou však je, že podliehajú vplyvu počasia a časom zvyknú stratiť pôvodnú farbu.

Hliníkové dvere sa do moderných rodinných domov rozhodne odporúčajú najviac. Základnými vlastnosťami, ktorými sa dvere z hliníka odlišujú od ostatných materiálov sú trvácnosť, odolnosť, výborné tepelno-izolačné vlastnosti a bezúdržbovosť. Hliník takmer vôbec nepodlieha neprianiam počasia na rozdiel napríklad od plastu, takže nielen že je tým zabezpečená tvarová a farebná stálosť, ale nie sú náchylné ani na rozštelovanie. Príjemným bonusom sú takmer neobmedzené dizajnové varianty.

2. Rozmery – dvakrát meraj, raz rež

Najčastejším a najpraktickejším výrobným rozmerom býva šírka 1050 až 1100 mm, v podstate tak, aby svetlá šírka otvoru bola 900 mm. Odporúčaná maximálna výška dverí je 2400 mm. Pri týchto rozmeroch budete mať zaistené, že dvere budú fungovať tak, ako majú.

3. Vchodové dvere do domu so svetlíkom, ktorý zvýši váš komfort pri vstupe

Ak máte v chodbe či v priestore spojenom so vstupnou halou menej denného svetla ako by ste si želali, pouvažujte nad zabudovaním svetlíka. Zväčša sa využíva bočný svetlík ako presklený panel vedľa dverí alebo nadsvetlík v priestore nad dverami. Vzhľadovo efektné je aj zakomponovanie malej presklenej plochy priamo do výplne dverí. Všetky svetlíky by v dnešnej dobe mali pozostávať z trojskla a či už zvolíte ornamentové, mliečne alebo dymové záleží len od Vás. Kvalitné vchodové dvere so svetlíkom si zachovávajú rovnakú energetickú efektívnosť, ako bez neho.

4. Dverná výplň v súlade

Od rozmerov a svetlíkov sa dostávame k tomu, po materiály, najpodstatnejšiemu – k dvernej výplni. Najčastejšie sa jej farba volí k farbe okien a následne sa k tomu doladí aj garážová brána. Čiže keď si zvolíte okná v antracitovej farbe, dvere by mali ísť tiež do antracitu, keď na okná zvolíte zlatý dub, dvere sa tak isto potiahnu renolitovou fóliou. Ak ale chcete byť niečím výnimočný, nebojte sa ísť do výrazných farieb – napríklad červené či žlté dvere rozhodne nezostanú okoloidúcimi prehliadnuté. Dverná výplň sa robí vždy na mieru, môžete si dať aj vygravírovať svoj vlastný vzor.

Pri výplni je potrebné ešte zvoliť, či ju chceme vsadenú, jednostranne zalícovanú alebo obojstranne lícovanú. V laickom jazyku to znamená, či budeme mať odskok vo výplni z obidvoch strán, iba z jednej a to z interiérovej, alebo budú krásne hladké od hora až dole z obidvoch strán.

5. Guľa, kľučka či madlo?

Či si dáte z vonkajšej strany guľu alebo madlo je v zásade len vec vkusu, ale v súčasných trendoch jednoznačne vedie madlo. Rovné, či vyosené, kratšie, dlhšie, zasadené do výplne – možností je neúrekom.

Ak si často zabúdate kľúče alebo pravidelne stávate pred domom a lovíte ich v kabelke, pouvažujte nad biometrickým ovládaním vchodových dverí – teda otváraním na otlačok prsta. Dvere stačí len pribuchnúť a keď sa vrátite domov jednoducho priložíte váš prst. Samozrejme otváranie kľúčom je biometrickému ovládaniu nadriadené, takže ak idete na dovolenku a chcete dvere pre istotu zamknúť alebo keď Vám vypadne elektrina, dovnútra sa vždy dostanete pomocou kľúča.

Výberom kvalitných dverí sa to ale nekončí. Aby ste mohli využiť všetky ich prednosti, je nemenej dôležitá kvalitná montáž bez tepelných mostov. Správne osadenie a montáž dverí je posledný dôležitý krok, ktorý zabezpečí ich funkčnosť a dlhú životnosť bez straty komfortu používania.

Vyberte si kvalitné a spoľahlivé a kvalitné vchodové dvere do domu

Vchodové dvere do domu sa používajú každodenne a preto na ich kvalite záleží. Aj preto odporúčame tie vyrobené z hliníka. Je to materiál s vysokou stabilitou a dlhou životnosťou, pričom pritom takéto dvere poskytujú vysokú tepelnú izoláciu a bezpečnosť.

Pre viac informácií o vchodových dverách odporúčame navštíviť stránku Hliníkové okná a dvere Kalypso