Hliník ako jeden z najpokrokovejších materiálov je pevný, elegantný a trvanlivý, extrémne odolný voči poveternostným vplyvom, neprekáža mu vlhkosť a svoje úžitkové vlastnosti si zachováva po celé desaťročia.

Aktivokno od firmy KALYPSO je šikovne skonštruovaný hliníkový okenný systém, ktorý má excelentné technické parametre a zároveň spĺňa všetky atribúty moderného dizajnu.

Kvalitný nemecký 72 mm profilový systém s komôrkovým prerušením tepelného mostu je maximálne izolovaný pomocou polyuretánovej peny a prídavného izolantu s prekrytím v oblasti stredového tesnenia. Použité tepelnoizolačné trojsklo s pokovenými vrstvami novej generácie, vysokou priepustnosťou svetla (až 73%) a zvýšeným pasívnym solárnym ziskom (g = 62%) preukazuje neporovnateľne vyššiu celoročnú energetickú bilanciu ako štandardné trojsklo.

Spojením všetkých týchto parametrov a výbornej tesnosti výrobku, ktorú zabezpečuje celoobvodové kovanie, dostávame priekopnícke hliníkové Aktivokno od KALYPSA oficiálne certifikované energetickým štítkom triedy A. Ide o prvé okno na Slovensku v tejto triede, s energetickou bilanciou pre klimatickú oblasť SR +8,7 kWh/(m2.rok) – vhodné do nízkoenergetických domov.

Okno ponúkame aj s plne skrytým kovaním, čo zvyšuje atraktivitu výrobku do najvyššej možnej miery. Navyše špeciálna vysokoodolná povrchová úprava HWR (high weather resistance) vám dáva neobmedzené možnosti pri výbere farby alebo štruktúrovaného povrchu.