V Kalypse sa zameriavame predovšetkým na komplexné riešenia výplní stavebných otvorov pre rodinné domy, ale cudzie nám nie sú ani projekty ako bytové domy, polyfunkčné objekty a výrobné haly.

Radi pracujeme aj na náročných zákazkách, kde sú potrebné inovatívne nápady a teší nás, keď aj vďaka našej práci vznikne vkusné a funkčné stavebné dielo.

Kamenná chata pod Chopkom

Jedným z takýchto projektov bola aj rekonštrukcia tretej najvyššie položenej horskej chaty na Slovensku – Kamennej chaty pod Chopkom, na ktorej sme sa podieľali ešte v roku 2017. Najväčšou výzvou celej realizácie bolo dostať niekoľko sto kilové okná do nadmorskej výšky 1985 m, v ktorej je Kamienka postavená.

hlinikove_okna_kamienka-kalypso.sk

Vyniesť sa nám ich podarilo za pomoci vetriesky, ktorá zvládla aj náročný terén so strmým sklonom. Keďže Kamenná chata je položená v drsnom vysokohorskom prostredí, kde ročná priemerná rýchlosť vetra dosahuje 8-10 m/s, vyžaduje si odolné okná s minimálnymi nárokmi na údržbu, ale výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami, ktoré zabezpečia návštevníkom chaty tepelnú pohodu a ochranu pred chladom a odolajú aj v zimných mesiacoch náročným poveternostným vplyvom.

hlinikove_okna_72-kalypso.sk

Voľba preto padla na hliníkové okná AL Aktiv 72, ktoré sú pevné, odolné, trvácne, ale zároveň elegantné. Podieľať sa na rekonštrukcii Kamienky bolo pre nás výzvou,  ale pri každej jej návšteve nás hreje príjemný pocit, že sme to zvládli 😊.

 

hlinikove-okna-heroal-72-kalypso.sk

 

Ďalšie fotografie z realizácie pripájame v galérií.