MANIFEST 2020
O VPLYVE STAVEBNÍCTVA NA ŽIVOTNÉ PROSTREDIE

Takmer 40% emisií skleníkových plynov, ktoré prispievajú k zmene klímy, vzniká pri výstavbe a prevádzke budov. My, v Inštitúte pre pasívne domy, iEPD, si uvedomujeme, že dôsledné využívanie princípov pasívneho štandardu pri navrhovaní a obnove budov je iba jednou z ciest, ako zvrátiť negatívny dopad klimatickej zmeny. Preto sme sa stali signatármi výzvy MANIFEST 2020

Výzva ponúka kroky, ktoré môžete v rámci vašej pracovnej náplne zaradiť medzi denné úlohy a nabádať svojich kolegov, aby boli tiež otvorení novému uvažovaniu. Chceme sa navzájom motivovať k tomu, aby sme voči stavu životného prostredia a hrozbe klimatickej zmeny nezostávali ľahostajní. Môže Vám k tomu pomôcť 11 bodov, ktoré sme spísali na stránke www.manifest2020.sk. Môžete ich prijať za svoje podpisom našej výzvy MANIFEST 2020 a šírením jej ideí.

Preto pozývame všetkých profesionálov v stavebníctve, aby podporili výzvu a svojim záujmom, zodopovedným prístupom a príkladom inšpirovali ostatných. Pridajte sa k nám a k výzve, ktorá zásadným spôsobom formuje stavebníctvo na Slovensku!

ZISTITE VIAC O VÝZVE >> 
http://www.manifest2020.sk/