Kto hľadá lacné okná so životnosťou približne 50 rokov, plastové okno bude vhodným riešením. Ak však chcete mať okná vybavené raz a navždy, potom sú pre vás jednoznačne vhodnejšie tie hliníkové, pretože najlepšie hliníkové okná, síce stoja niečo navyše, ale vydržia aj sto rokov a počas svojho života sa môžete tešiť z ich kvality a prepracovaného dizajnu.

najlepšie hliníkové okná

HS portál – posuvný systém

Najlepšie hliníkové okna si môžete pozrieť aj naživo

Najlepšie hliníkové okná si ideálne pozriete v našej predajní Kalypso. Predvedieme vám, ako fungujú a rozmanitosť ich povrchového prevedenia vás pozitívne prekvapí. K neodškriepiteľným plusom hliníkových okien patrí ich odolnosť a trvácnosť. Ako sme už v úvode spomenuli, z ich tepelnoizolačných a zvukoizolačných vlastností sa môžete tešiť pri správnej údržbe celý život. Dobrý predajca by vás mal pri kúpe hliníkových okien informovať o spôsobe ich čistenia a údržby. Hliník ako materiál poskytuje široké možnosti povrchovej úpravy, a tak váš dom či byt hravo ozdobíte oknami, ktoré farebne či tvarovo čo najlepšie ladia so zvyškom stavby. Moderný vzhľad hliníkových okien ich predurčuje skôr pre novostavby, no výnimočné nie je ani vidieť ich na zrekonštruovaných stavbách. Profily hliníkových okien sú pevné, no dizajn okien to nijako nepoškodzuje. Práve naopak, odolnosť materiálu výrobcom umožňuje vytvárať tenké elegantné rámy, schopné uniesť aj väčšie plochy skla. Pod odolnosťou si však predstavte i schopnosť hliníkových okien odolávať poveternostným vplyvom či vlhkosti. Pri kúpe hliníkových okien si okrem rámu volíte aj sklenené a izolačné výplne, a tak viete prispôsobiť vlastnosti okna pre každú miestnosť zvlášť.

Do veľkých priestorov hliníkové posuvné systémy

Nie je nič lepšie ako priamo zo svojej obývačky či spálne plynule prechádzať na terasu či do rozkvitnutej záhrady. Hliníkové posuvné systémy vám tento komfort doprajú. Vyzerajú tak luxusne, že s nimi váš domov bude vyzerať ako vystrihnutý z časopisu o interiérovom dizajne. Predajňa Kalypso má vo svojom portfóliu hliníkový posuvný systém HS portal 77 SLK s vylepšenou konštrukčnou technológiou. Vďaka tomu sa môžete tešiť na vynikajúce izolačné vlastnosti. Pri prechádzaní do exteriéru alebo späť do miestnosti sa nepotknete ani o prah, pretože posuv hliníkového systému HS portal 77 SLK má bezrámové prevedenie a prah je bezbariérový. Oceníte to najmä pri deťoch, ktoré sa v útlom veku dokážu bez problémov potknúť aj o vlastnú nohu. S posuvným systémom s tenkými hliníkovými rámami sa priestor presvetlí, interiér a exteriér sa nádherne prepoja a miestnosť sa opticky zväčší. Skvelý príklad toho, že dizajn a funkcie idú ruka v ruke. Manipulácia s krídlom dverí je jednoduchá, a tak vás pred pobytom na terase už nič neodradí. Rozmery a dizajn hliníkového systému si určujete sami, teda je možné výrobcu požiadať aj o atypické prevedenia, s ktorými vaše bývanie nadobudne jedinečné črty.