dverne-siete-posuvne-kalypso-Mnoho ľudí sa pri kúpe nových okien zabúda informovať aj o sieťkach proti hmyzu a často si ich zadovážia, až keď majú dom plný múch či komárov. Nezanedbajte tento dôležitý a veľmi praktický doplnok okien a balkónových dverí, inak si letné dni pri otvorených oknách vôbec nevychutnáte.

Sieťky na mieru pre každý typ okna

Či už hľadáte sieťky na malé kúpeľňové okienko, okno do špajze, alebo priestranné okno v obývačke, u dobrých predajcov okien a doplnkov k nim sa riešenie nájde aj v prípade, že má okno špecifický tvar alebo doň zasahujú okolité predmety, napr. zábradlia. Keďže sa sieťky na okná  a dvere vyrábajú na mieru, hravo sa dá popasovať aj s nepriaznivými podmienkami pri ich inštalácii a vy sa potom môžete tešiť zo svojho nového bývania bez otravného bzučania a štípania. Je vhodné, ak je v ponuke predajcu typ sieťky, ktorej rám farebne ladí s parapetmi, okennými rámami alebo celkovou stavbou. Ľudia, ktorí si k oknu nakupujú sieťky, najčastejšie volia sivé, čierne alebo neviditeľné odtiene sieťoviny. Samozrejme, vzorkovníky sú tu na to, aby naše rozhodovanie ešte viac sťažili, a tak napokon môžete mať aj problém vybrať si.

Nainštalovanú sieťku proti hmyzu je možné kedykoľvek z okna sňať a vyčistiť od prachu, hmyzu a nánosov pavučín. Dávajte však pozor, aby ste na sieť príliš netlačili, inak by mohla stratiť pôvodný našponovaný tvar. Najlepším riešením je sieťku osprchovať, prípadne jemne prejsť mäkkou kefou.

Zabojujte proti hmyzu

Pokiaľ bývate v rodinnom dome s tzv. francúzskymi oknami, iste ste sa rozhodli pre väčšie posuvné dvere, cez ktoré máte výhľad na dvor a cez ktoré dostanete do domu viac svetla. Čoraz viac obľúbené posuvné dvere je možné zabezpečiť posuvnými sieťkami proti hmyzu. Na terasu sa dostanete jednoduchým posunutím siete do strany.

Muchy, komáre a iný hmyz nemá šancu ani pri využívaní veľmi moderných plisovaných sieťok proti hmyzu, ktoré sa vyrábajú v pevnom, posuvnom alebo rolovacom variante. Vďaka prepracovanej technológii výroby a využitiu odolných a trvácnych materiálov vám sieťka dlhé roky poslúži ako nová. Zamilujete si ju aj v prípade, že máte doma alergika, pretože je možné zakúpiť si ju s protipeľovou ochranou. Jednou ranou sa tak zbavíte nielen hmyzu, ale aj nepríjemného kýchania.