V Kalypso si uvedomujeme, že každá stavba potrebuje individuálny prístup a špecifické riešenia. Preto vám radi navrhneme okná na mieru podľa vašich požiadaviek.

Môžete si vybrať zo širokej katalógovej ponuky, ale dokážeme zrealizovať aj vaše návrhy.

Hliníkové okná

Okná na mieru vyrábame zo štyroch rôznych materiálov. Prvou možnosťou je hliník. Hliníkové okná vydržia desiatky rokov, a tak predstavujú výbornú dlhodobú investíciu. Hliník odporúčame využívať v prípade veľkých okien, pretože umožňujú vytvorenie presklení väčších rozmerov. Tento materiál je navyše mimoriadne odolný a dokáže sa vysporiadať s nepriaznivými poveternostnými podmienkami.

Hliníkové okná si vyžadujú minimálne náklady na údržbu a sú vytvorené z materiálu, ktorý je možné opätovne recyklovať. Zároveň poskytujú široké možnosti pri voľbe farby alebo povrchovej úpravy. K dispozícii je až približne 600 možností. Moderná lakovacia technológia od nemeckej spoločnosti Heroal zabezpečuje vysokú odolnosť okien.

Drevohliníkové okná

V ponuke Kalypso sa momentálne nachádzajú až štyri drevohliníkové modely, z ktorých je možné vytvoriť okná na mieru. Všetky majú výborné tepelno-izolačné vlastnosti a vynikajú taktiež atraktívnym vzhľadom. Spojenie hliníka v exteriérovej a dreva v interiérovej časti vytvorí u vás doma príjemnú atmosféru.

Podobne ako pri hliníkových oknách, aj v prípade drevohliníkových okien platí, že majú dlhú životnosť. Úspešne eliminujú najrôznejšie poveternostné podmienky a UV žiarenie. Pri voľbe hliníkového opláštenia si môžete vybrať spomedzi 180 krycích farieb RAL, pri vnútornej časti okien je to viacero typov dreva a 20 lazúrovacích farieb.

Kompozitné okná

Treťou alternatívou sú kompozitné okná na mieru z materiálu Rehau Geneo. Využívajú kombináciu plastu a sklených vláken, vďaka čomu sú okná stabilné a pevné. Optimalizované trojité tesnenie zabezpečuje výborné tepelno-izolačné vlastnosti, rozkladá tlak rovnomerne a tým redukuje silu potrebnú na manipuláciu.
Nový HDF povrch (High Definition Finishing) dodáva profilu hladkosť a lesk, čím sa minimalizujú nároky na údržbu. Zároveň lepšie odoláva nástrahám počasia a na prípadnú starostlivosť postačia bežné čistiace prostriedky. Jadro profilu okien tvorí materiál Rau-Fipro, ktorý nahrádza oceľovú výstuž a eliminuje tvorbu tepelných mostov.

Plastové okná

Nevýhodou plastových okien v porovnaní s hliníkovými alebo drevohliníkovými je, že neumožňujú vytvárať presklenia nadštandardných rozmerov. Na druhej strane, pri štandardných veľkostiach okien predstavujú ekonomicky najprístupnejšiu voľbu. Okrem toho, že sú cenovo dostupné, majú taktiež dobré tepelno-izolačné parametre, zabraňujú únikom tepla a ľahko sa udržiavajú.

Ak si nebudete istí pri výbere okien do vášho bytu či domu, naši odborníci vám s radosťou poradia, po ako materiáli a type siahnuť.