Dlhá životnosť, efektívne hospodárenie s teplom či zlepšenie komfortu bývania. Plastové okná z kompozitu Rehau Geneo spĺňajú všetky spomenuté požiadavky. Navyše, o pohodlie sa postará prepracovaná zvuková izolácia a bezpečnosť zvýši systém proti vlámaniu prítomný priamo na oknách. Zaujme vás taktiež cena, ktorá je nižšia v porovnaní s hliníkovými či drevohliníkovými oknami.

Kombinácia plastu a sklených vlákien

Spomenuté plastové okná pozostávajú z vláknového kompozitu RAU-FIPRO, vďaka čomu sú spoľahlivé, extrémne stabilné a ľahké. Geneo poskytuje spojenie vysokej kvality kompozitu a jeho vlastností. Znižuje tepelné straty a takéto okná sú vhodné aj do nízkoenergetických domov alebo budov s takmer nulovou potrebou energie.

Plastové okná Rehau Geneo vsádzajú na špeciálnu konštrukciu profilov, ktorá využíva kombináciu plastu a sklených vlákien. High-tech materiál RAU-FIPRO nahrádza bežne používanú oceľovú výstuž, pri ktorej hrozí vytváranie tepelných mostov. Optimalizované trojité tesnenie rozkladá tlak rovnomerne a redukuje silu potrebnú na manipuláciu. Vďaka hladkému chodu kľučky je obsluha okna jednoduchá. Okná zvonku chráni povrch HDF, ktorý dodáva profilu hladkosť aj lesk a minimalizuje nároky na údržbu.

Aké okná sú na výber?

V ponuke Kalypso sa nachádzajú dva druhy plastových okien z kompozitného materiálu Rehau Geneo. Okná Evolution spĺňajú najnáročnejšie požiadavky na moderné okno. Od ostatných výrobkov na trhu sa odlišujú technickým prevedením aj dizajnom. Ich jedinečnou vlastnosťou je pevnosť, ktorá zaručuje dlhú životnosť. Tepelno-izolačné vlastnosti (Uw od 0,72 W/m2K,  Uf od 0,89 W/m2K) ich zaraďujú do energetickej triedy A, hodia sa do rodinných domov, alebo aj do bytových domov.

Okná Passiv predstavujú jeden z energeticky najlepších systémov okenných profilov Rehau Geneo, ktorý je momentálne na trhu. Okrem vynikajúcich tepelno-izolačných vlastností (Uw – od 0,69 W/m2 K, Uf – 0,79 W/m2K) aj výborne eliminujú hluk. Spĺňajú podmienky pre pasívne domy aj pre budovy s takmer nulovou potrebou energie. Odporúčame ich uplatniť predovšetkým pri stavbách rodinných domov. Dôkazom pokrokovosti plastových okien Kalypso Passiv je fakt, že už v roku 2015 boli použité v prvom pasívnom bytovom dome na Slovensku.