Plastové posuvné systémy

posuvné francúzske okná

Posuvné francúzske okná – pohodlie a príjemný vzhľad

Posuvné systémy sa stali takmer neoddeliteľnou súčasťou výbavy rodinných domov. Vytvárajú príjemné optické prepojenie medzi dennou časťou príbytku a záhrady. Obľubu si získali pre svoju praktickosť a jednoduché ovládanie, ale ničím nezaostávajú ani výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami a moderným štíhlym vzhľadom. Často slúžia ako francúzske okná.

Kalkulácia a kontakt

Francúzske okna rozmery

Posuvné systémy, často nazývané aj francúzske okná či francúzske dvere, rozdeľujeme podľa typu otvárania na sklopno-posuvné alebo zdvižno-posuvné. Viete aký je v nich rozdiel?

 • Sklopno-posuvné dvere (PSK) alebo aj francúzske dvere umožňujú sklopiť alebo posunúť krídlo (časť s ktorou sa dá posúvať alebo sklápať) do šírky 1,5 m. Ich hlavnou výhodou je otvorenie priestoru bez toho, aby Vám krídlo zavadzalo v miestnosti. Takisto sa dá krídlo iba vyklopiť a vtedy slúži ako klasická vetračka na regulovaný prietok čerstvého vzduchu. Pri tomto systéme je možnosť výberu plastového, kompozitného aj hliníkového profilu, ako aj možnosť dvojkrídlového prevedenia bez pevného stredového stĺpika, čím dosiahneme otvorenie priestoru až do šírky 3m. Z plastového profilového systému Aktiv ponúkame práve tento systém sklopno-posuvných dverí.
 • Zdvižno-posuvné dvere (HST) dovoľujú vytvoriť presklenie väčších rozmerov a posúvať krídlo až do šírky 2,5 m. Napriek svojej masívnosti (hmotnosť jedného krídla môže byť až 250 kg) je manipulácia veľmi jednoduchá, a to vďaka kolieskam po ktorých sa krídlo pohybuje. Tento systém je obľúbený aj kvôli zníženému prahu, ktorý umožňuje takmer dokonalý bezbariérový prechod medzi exteriérom a interiérom. Zdvižno-posuvné dvere ponúkame z kompozitného materiálu Rehau Geneo, pretože vďaka svojej výnimočnej pevnosti dovoľuje vytvárať francúzske okná väčších rozmerov.
 • Posuvné okná a dvere Synego Slide predstavujú novinku medzi systémami posuvných okien a dverí. Tento profilový systém značky Rehau kombinuje výhody HS portálu s prednosťami PSK systému. Vyznačuje sa elegantným vzhľadom, panoramatickým prevedením pevného zasklenia a v porovnaní s PSK systémom jednoduchším ovládaním, nakoľko sa konštrukčne približuje skôr k HS portálu. Z hľadiska finančnej náročnosti je ale dostupnejší ako HS portál a tak predstavuje zlatú strednú voľbou medzi týmito dvoma systémami.  Synego Slide produktový list

Posuvné francúzske okná z trvácnejších materiálov

Do rodinného domu odporúčame použiť okná z materiálu, ktorý niečo vydrží, je elegantný a bezpečný. Týmto materiálom je samozrejme hliník. Viac o profiloch z tohto materiálu sa dozviete tu:

Posuvné francúzske okná – základná charakteristika:

 • Sklopno-posuvné dvere  (PSK)

  • možnosť posunúť krídlo do 1,5 m
  • prahové prevedenie
  • možnosť dvojkrídlového prevedenia bez pevného stredového stĺpika , čím dosiahneme otvorenie priestoru až do šírky 3 m
  • vyrábané z plastového profilového systému Aktiv
 • Zdvižno-posuvné dvere (HST)

  • možnosť posunúť krídlo 2,5 m
  • prevedenie so zníženým prahom
  • vyrábané z kompozitného profilového systému Rehau Geneo.

Neviete si vybrať? Viac sa dozviete v našich článku: Okná do rodinného domu – podľa čoho vyberať?