POSUVNÉ SYSTÉMY Z KOMPOZITU REHAU GENEO

Posuvný systém je ten prvok, ktorý spája interiér vášho domova s vonkajším prostredím. Vďaka tomuto prepojeniu váš denný priestor nadobúda ďalší rozmer, opticky sa zväčšuje, presvetľuje, vytvára pohodlný prechod na terasu a záhradu.

Zákazníkom odporúčame len to, čomu sami veríme a s čím máme vynikajúce skúsenosti a presne taký je posuvný systém z kompozitného materiálu REHAU GENEO. Špeciálna konštrukcia profilov využíva kombináciu plastu a sklených vlákien, vďaka ktorej okno nadobúda vynikajúcu stabilitu a pevnosť. Okná Geneo sú energeticky efektívne a šetrné k životnému prostrediu. Nielenže Vám vydržia roky, ale navyše sa recyklujú a zo starých profilov sa tak vyrábajú nové, udržateľné a v rovnako výbornej kvalite.

Okná a dvere Geneo sú okrem iného vďaka svojmu hladkému povrchu aj nenáročné na údržbu, na druhú stranu však ponúkajú široké spektrum farebných a dizajnových variantov. Posuvné systémy z kompozitného materiálu Rehau Geneo ponúkame v dvoch prevedeniach: na výber máte zdvižno-posuvné dvere, tzv. HS portál, alebo posuvno-sklopné dvere, tzv. PSK systém.

posuvné dvere zdvižno-posuvné geneo
posuvné plastové dvere geneo HS portal

ZDVIŽNO-POSUVNÉ DVERE Z KOMPOZITU REHAU GENEO

Zdvižno-posuvné dvere, ako už ich názov naznačuje, sa otvárajú miernym nadvihnutím krídla a následne jeho potiahnutím do strany. HS portál Geneo, ako sa tiež zvyknú nazývať, dovoľuje posunúť krídlo až do šírky 2,5 m. Napriek svojej masívnosti (hmotnosť jedného krídla môže byť až 250 kg) je manipulácia veľmi jednoduchá, a to vďaka kolieskam, po ktorých sa krídlo pohybuje.

Tento systém je obľúbený aj kvôli zníženému prahu, ktorý umožňuje takmer dokonalý bezbariérový prechod medzi exteriérom a interiérom. Na výber je aj možnosť dvojkrídlového prevedenia bez pevného stredového stĺpika.

POSUVNO-SKLOPNÉ DVERE Z KOMPOZITU REHAU GENEO

Posuvno-sklopné dvere sa od HS portál líšia predovšetkým spôsobom otvárania. V prvom kroku sa mierne vyklopia, čo umožňuje vetrať na regulovaný prietok čerstvého vzduchu, ako pri klasických oknách či balkónových dverách. Až následne sa odsúvajú do strany.

Manipulácia s nimi sa na prvý pohľad môže zdať o niečo náročnejšia ako pri HS portáli, ale domáci ju zakrátko bezproblémovo zvládnu. Preto PSK systém odporúčame zakomponovať predovšetkým do miestností, ktoré toľko nepoužívajú návštevy, napr. ako spálňa, pracovňa atď.

Výhodou PSK systému sú vynikajúce tepelno-izolačné parametre a výborná tesnosť profilu. Umožňujú sklopiť alebo posunúť krídlo do šírky 1,5 m. Oproti klasickým balkónovým dverám otvoria priestor bez toho, aby vám zavadzalo krídlo. Tak ako pri HS portáli, aj PSK ponúka možnosť dvojkrídlového prevedenia bez pevného stredového stĺpika, čím dosiahneme otvorenie priestoru až do šírky 3 m.

posuvne plastové okna geneo
posuvne plastové dvere

SÚVISIACE PRODUKTY

VIDEO