Moderné, elegantné a užívateľsky veľmi prívetivé posuvné dvere SYNEGO SLIDE sú iskrivou novinkou systémového portfólia REHAU.

Ak ste už v minulosti riešili okná a máte terasu, určite ste sa stretli s pojmami HS portal alebo HST zdvižno-posuvný systém a PSK posuvno-sklopný systém. Ide o dva posuvné systémy, väčšinou prepájajúce interiér s exteriérom.  Majú však rozdielne užívateľské špecifiká, rozdielnu cenu a teda aj ich spôsob využitia v rámci domu sa líši.

HS portal – zdvižno-posuvný systém je momentálne najžiadanejší, moderný, užívateľsky prívetivý, dizajnovo dominantný, avšak cenovo nákladnejší posuvný systém. Je vhodný do dennej časti bývania, kde je vyššia frekvencia pohybu a nutnosti otvárania. PSK posuvno-sklopný  systém, je cenovo prístupnejší a má vynikajúce izolačné vlastnosti. Výhodou je výklopné otváranie, avšak nie je bezbariérový a pre jeho zložitejšie ovládanie ho odporúčame umiestňovať skôr do nočnej časti domu.

Posuvné dvere SYNEGO SLIDE

SYNEGO SLIDE je vaša tretia možnosť. Tieto posuvné dvere sú užívateľsky komfortné a manipulácia s nimi je mimoriadne jednoduchá. Inovatívny mechanizmus zabezpečuje vynikajúce termo-izolačné vlastnosti a vysokú odolnosť pri nárazovom daždi. Pre ich vzdušne elegantný vzhľad sa dajú kombinovať so systémom HS portal v jednej obytnej časti. Pokojne však zastanú aj úlohu dominujúceho presklenia. Pre ich subtílny dizajn a užívateľskú ľahkosť sú dokonalé aj pre menšie stavebné otvory, kde by iný posuv pôsobil príliš mohutne a ťažko, napríklad do spální. Veľkou výhodou je nižšia cena v porovnaní s HST systémom.

Posuvný systém SYNEGO SLIDE je užívateľsky a funkčne skvelou voľbou práve tam, kde ani jeden zo zaužívaných posuvných systémov nie je úplne vhodný.