Prichádzajú prvé jarné dni a s nimi rastie chuť vykročiť cez dvere na terasu, kde si oddýchnete pri slnečných lúčoch, vychutnáte dobrú kávu alebo chutné jedlo. Vyberte si kvalitné terasové dvere z našej ponuky, v rámci ktorej sú dostupné rôzne materiály.

Trvácnejšie aj ekonomické možnosti

Hliníkové terasové dvere predstavujú vhodné riešenie na vyplnenie väčších stavebných otvorov s cieľom dosiahnuť čo najestetickejšie prepojenie obývacej izby alebo spálne s terasou či záhradou. Ich výhodou je prakticky neobmedzená škála farebných variantov, vynikajúca tesnosť, vysoká bezpečnosť a minimalizácia tepelných strát vďaka výborným tepelno-izolačným vlastnostiam.

Dvere na terasu z drevohliníka prinášajú do obytného priestoru viac denného svetla a dodávajú mu eleganciu. Kombinácia prírodného dreva a odolného hliníka predstavuje spojenie, ktoré vytvára pocit útulnosti. Zároveň zabezpečí trvácnosť, nenáročnú údržbu a moderný vzhľad.

Môžete siahnuť aj po kompozitnom materiáli Rehau Geneo, ktorý je zásluhou dobrých tepelno-izolačných vlastností vhodný aj do nízkoenergetických alebo pasívnych domov. Špeciálna kombinácia plastu a sklených vlákien zaručí stabilitu a pevnosť. V prípade kompozitných terasových dverí však nie je možné bezrámové prevedenie.

Rovnako ako pri oknách, aj pri dverách vám ponúkame rôzne materiály. Hliník a drevohliník poskytujú vysokú pevnosť, odolnosť a vďaka tomu aj trvácnosť. Plast a kompozit sú ekonomickejšie voľby s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami. Najlacnejšiu alternatívu predstavujú plastové dvere, ktoré si získali obľubu pre svoju praktickosť.

Terasové dvere – dve systémové riešenia

Posuvné systémy terasových dverí rozdeľujeme podľa typu otvárania na posuvno-sklopné a zdvižno-posuvné. Ak potrebujete terasové dvere s veľkými sklenenými plochami, ktoré budú fungovať ako pravidelne využívaný prechod, lepšou voľbou bude zdvižno-posuvný systém, keďže jeho chod je plynulejší a ovládanie jednoduchšie. Ak vám ide viac o optické prepojenie priestoru a uvítate možnosť vetrania, sklopno-posuvné dvere vás nesklamú.

Posuvno-sklopný variant je veľmi efektívny z hľadiska ceny a úžitkových vlastností. Obsahuje systém dorazových tesnení. Jeho používanie je však náročnejšie. Preto sa umiestňuje predovšetkým do izieb pre dospelých, ktorí manipuláciu s ním zvládnu ľahšie.

Zdvižno-posuvné dvere, ako už názov naznačuje, sa otvárajú miernym nadvihnutím a následne posunutím krídla po bezbariérových koľajniciach do strany. Ich výhodou je jednoduché ovládanie bez námahy, ktoré si zachovávajú aj v prípade veľkých rozmerov krídel. Sú vhodné do priestorov, ktoré si vyžadujú väčšie presklené plochy. Môžu dosahovať až výšku miestnosti a majú možnosť veľkej otváracej šírky. Hodia sa všade tam, kde sú tieto dvere najčastejšie využívané a to nielen domácimi.