Ako sa hovorí, prvý dojem môžete urobiť iba raz. A určite nechcete, aby bol negatívny. Aj preto je dôležité správne si vybrať vchodové dvere. Veď práve nimi budete každý deň vstupovať do príbytku a vítať v nich hostí. Navyše, dôležité nie sú iba pocity, ale najmä funkčnosť dverí a kvalita materiálov, z ktorých boli zhotovené.

Súčasný trend je jasný. Hliníkové vchodové dvere postupne vytláčajú z hry plastové alternatívy. Dokážu sa veľmi dobre vysporiadať s intenzívnym používaním a zároveň úspešne odolávajú nástrahám počasia. Sú vhodné aj pre nízkoenergetické stavby.

Prečo hliníkové vchodové dvere?

Pomáha im k tomu kvalitná povrchová úprava HWR (práškové lakovanie), ktorú neohrozujú poveternostné vplyvy. Vďaka nej si dvere od spoločnosti Kalypso zachovávajú stálosť a intenzitu farieb po dlhé roky. Dokonca bez väčších nákladov na údržbu. Hliníkové vchodové dvere sú vyrobené z nemeckého profilového systému Heroal, ktorý sa vyznačuje skvelými tepelnoizolačnými vlastnosťami, funkčnosťou a komfortom. Takéto dvere dokonca spĺňajú požiadavky na použitie v energeticky úspornej stavbe. Výborné hodnoty vzduchotesnosti dosahujú vďaka výškovo nastaviteľnému spodnému gumenému tesneniu a pántom neprerušujúcim vnútorné dorazové tesnenie. Preto sa hodia pre nízkoenergetické či pasívne domy.

Keďže sa s materiálom dobre pracuje, poskytuje takmer neobmedzené možnosti. Vchodové dvere sa dajú vyrobiť na mieru presne podľa požiadaviek zákazníka, ktorý môže siahnuť po širokej škále tvarov, farieb a povrchov. Ich vzhľad ovplyvňuje výber dvernej náplne. Zákazníci si volia z troch možností – základnej vkladanej výplne, jednostranne zalícovanej výplne a obojstranne zalícovanej výplne.

S náskokom pred ostatnými

V čom majú hliníkové vchodové dvere výhody oproti iným materiálom? Plastové dvere nie sú dostatočne odolné, bezpečné a podliehajú slnečnému žiareniu. Postupne sa od nich zákazníci odkláňajú, keďže časom povoľujú, presne nedoliehajú a je náročné ich potom adekvátne nastaviť. Drevo predstavuje kvalitnejšiu možnosť, ale do veľkej miery je ovplyvnené počasím, čo vedie k tomu, že sú náchylnejšie na poškodenie a vyžadujú si viac času na údržbu a pravidelnú starostlivosť. Tiež môže dôjsť k strate pôvodnej farby .

Vchodové dvere z hliníka vám vydržia najdlhšie a zároveň si nevyžadujú zvýšenú pozornosť z hľadiska údržby. V porovnaní so spomenutými materiálmi sú trvácnejšie, odolnejšie a dominujú aj v hodnotení tepelno-izolačných vlastností. Dizajnová variabilita je už len príjemný bonus.

Užívateľskému komfortu prispieva intuitívne ovládanie dverí, bezbariérový prechod, trojbodový zámok GU Security Automatic, ako aj možnosť otvárania dverí prostredníctvom biometrického snímača prstov.

Každé dvere v KALYPSO vyrábajú na mieru, presne podľa požiadaviek zákazníka. Ich vzhľad najviac ovplyvňuje výber dvernej výplne, ktorú je možné si vybrať z troch prevedení: základnú vkladanú výplň, jednostranne zalícovanú alebo obojstranne zalícovanú výplň.

K dispozícií je na výber množstvo výplní z katalógov, alebo vám zrealizujú vchodové dvere podľa vášho vlastného návrhu. Dverné systémy Heroal ponúkajú vďaka individuálnym povrchovým úpravám HRW takmer neobmedzené možnosti usporiadania. Možnosti povrchových úprav sú naozaj široké – od práškovaných hladkých farieb, cez štruktúrované až po fólie imitácií dverí, dverné výplne (sklo, PVC, HPL alebo hliník) sú voliteľné v štandardnom aj bezpečnostnom prevedení.