Rozmýšľate nad tým, ako zabezpečiť vstup do vášho bytu alebo domu? Vchodové dvere hliníkové predstavujú vynikajúcu alternatívu. Ich najväčšou prednosťou je, že nemajú problém s intenzívnym používaním a nezaskočia ich ani najrôznejšie vrtochy počasia.

Ak máte vysoké nároky na životnosť a bezpečnosť nehnuteľnosti, vyberte si práve hliníkové vchodové dvere. V priebehu času sa nemenia. Ostávajú rovnako pevné a tesné. Navyše, ich vzhľad dodáva stavbe punc modernosti a čistoty.

Pevný, stabilný a odolný materiál

Vchodové dvere z hliníka sú dobrou investíciou na desiatky rokov. Zaujmú svojou eleganciou aj jednoduchou a nízkonákladovou údržbou. Kalypso ponúka viacero systémov vchodových dverí, ktoré dokáže klientom vyrobiť priamo na mieru. Prispôsobí sa nielen veľkostiam stavebných otvorov, ale tiež dizajnovým a funkčným požiadavkám. Prípadná spolupráca s architektom umožní maximalizáciu požadovaného vizuálneho efektu.
Vchodové dvere sú vyrábané z recyklovaného hliníka, čím sa myslí aj na životné prostredie. Hliník je pevný, stabilný a odolný materiál. Jeho trvácnosť sa zvyšuje kvalitnou povrchovou úpravou HWR Heroal, ktorá je rezistentná voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Vďaka nej si vchodové dvere hliníkové udržia intenzitu a stálosť farieb počas dlhých rokov.

Vchodové dvere hliníkové majú navrch

Plastové dvere sa dostávajú do úzadia. Doplácajú na slabšiu odolnosť, zníženú bezpečnosť a na ich vzhľade sa rýchlejšie podpíše slnečné žiarenie. Naopak, dopyt klientov po hliníkových vchodových dverách rastie.

Dôvodov je viacero. Jedným z nich môže byť aj splnenie požiadaviek na použitie v energeticky úspornej stavbe. Vhodné sú pre pasívne domy aj stavby s takmer nulovou spotrebou energie, pretože dosahujú vysoké hodnoty vzduchotesnosti. A to zásluhou výškovo nastaviteľnému gumenému tesneniu a pántom neprerušujúcim vnútorné dorazové tesnenie. Nemecký profilový systém Heroal sa vyznačuje skvelými tepelnoizolačnými vlastnosťami, funkčnosťou a komfortom.
Výhodou hliníka je takisto, že sa s ním dobre pracuje a výrobcom poskytuje takmer neobmedzené možnosti. Vchodové dvere hliníkové sa dajú pripraviť presne podľa želania zákazníkov. Klienti môžu siahnuť po širokej škále tvarov, farieb, povrchov alebo dvernej výplne.