Stavba domu alebo jeho zásadná rekonštrukcia predstavuje veľkú investíciu. Preto si treba dobre zvážiť, aké okná na dom si vyberiete. Ponuka je pestrá, ako z hľadiska materiálov, tak z pohľadu dizajnových možností.

Jednotlivé materiály sa však od seba líšia nielen špecifickými vlastnosťami, ale aj cenou. Kvalitné okná si vyžiadajú na úvod vyššie vstupné náklady, no o to menšie výdavky v budúcnosti. Jasným príkladom sú hliníkové alebo drevohliníkové okná, ktoré vám vydržia desaťročia. Ani plastové okná sa nenechajú zahanbiť, pokiaľ stavíte na overenú kvalitu – napríklad na okná z kompozitného materiálu Rehau Geneo.

Hliníkové okná

Predstavujú výbornú investíciu na desiatky rokov, pretože okrem atraktívneho vzhľadu majú aj prvotriedne tepelnoizolačné vlastnosti. Ich výhodou je pevnosť, ktorá umožňuje presklenia väčších rozmerov a zároveň odolnosť materiálu, ktorý dokáže vzdorovať nepriaznivým poveternostným vplyvom.

Kvalitné okná na dom z hliníka sú prakticky bezúdržbové a poslúžia viacerým generáciám. Navyše sa vyrábajú z materiálu, ktorý môže byť opätovne recyklovaný. Výhodou je taktiež veľký výber pri voľbe farby. K dispozícii je približne 600 možností, vrátane luxusných povrchových úprav. Moderná lakovacia technológia od nemeckej spoločnosti Heroal zabezpečuje vysokú odolnosť.

Vyberte si hliníkové okná a dvere z našej ponuky »

hlinikove vchodové dvere do domu

Drevohliníkové okná

Drevo a hliník sú dva zásadne odlišné materiály, ale výborne sa dopĺňajú. Drevohliníkové okná na dom využívajú kvalitné prírodné drevo z interiéru, ktoré vytvorí príjemnú atmosféru, a hliník z exteriéru, vďaka ktorému sa životnosť okna výrazne predlžuje. Vonkajšie opláštenie z hliníkových klipov sa používa na rám aj krídlo, preto okná spoľahlivo odolávajú najrôznejším poveternostným podmienkam a UV žiareniu. Pri voľbe hliníkového opláštenia je na výber 180 krycích farieb RAL, pri dreve viacero druhov tohto materiálu a 20 lazúrovacích farieb.

Vyberte si drevohliníkové okná a dvere z našej ponuky »

drevohliníkové okná

Kompozitné okná na dom

Kompozit Rehau Geneo predstavuje špeciálnu konštrukciu profilov, ktorá využíva kombináciu plastu a sklených vlákien. Preto okno nadobúda vynikajúcu stabilitu a pevnosť. Jadro profilu tvorí materiál Rau-Fipro, ktorý nahrádza oceľovú výstuž a eliminuje tvorbu tepelných mostov. Kompozitné okná majú zásluhou toho výborné tepelno-izolačné vlastnosti a sú vhodné pre nízkoenergetické či pasívne domy.

Vyberte si okná a dvere z kompozitu Rehau Geneo z našej ponuky »

plastové posuvné dvere kompozit geneo

Plastové okná na dom

Plast je zo všetkých materiálov tou najekonomickejšou voľbou, ale v porovnaní s hliníkom či drevohliníkom nedosahuje takú životnosť. Plastové okná nedokážu natoľko vzdorovať poveternostným vplyvom a z dlhodobého hľadiska sa to na nich podpíše. Zároveň nie sú vhodné pre veľké presklenia, keďže nedisponujú takou stabilitou a nosnosťou ako napríklad hliníkové okná. Na druhej strane, šetria rozpočet a ak vás financie nepustia, spoľahlivo splnia svoj účel.

Vyberte si kvalitné plastové okná a dvere z našej ponuky »

plastové okná