Ak chcete získať čo najlepšie prepojenie vnútorného obývacieho priestoru s exteriérom, mali by ste sa zamerať na kvalitné terasové dvere. Zabezpečia vám nielen príjemný presun na terasu, ale splnia aj estetickú funkciu a zlepšia pocit z bývania.

Kalypso ponúka kvalitné technológie, najmodernejšie okenné systémy a kvalitné materiály.

DVA SYSTÉMY, ROZLIČNÉ BENEFITY

Pri voľbe mechaniky otvárania terasových dverí si môžete vyberať medzi dvoma systémami. Prvým sú zdvižno-posuvné dvere (HS portál). Ich výhodou je, že sa dajú otvoriť pomerne ľahko aj bez veľkého úsilia. Sklopením kľučky sa mierne zdvihnú a ťahom ich posuniete do strany.

Druhou alternatívou sú sklopno-posuvné dvere. Tento variant je veľmi efektívnou voľbou z hľadiska ceny a úžitkových vlastností. Ponúka možnosť jednoduchého vetrania vďaka možnosti sklápania a výborné tepelno-izolačné vlastnosti. Obsahuje systém dorazových tesnení, čím v tejto oblasti predbieha HS portál. Jeho používanie je však náročnejšie. Preto sa umiestňuje predovšetkým do izieb pre dospelých, ktorí manipuláciu s ním zvládnu ľahšie.

Poďme si to zhrnúť. Ak potrebujete terasové dvere s veľkými sklenenými plochami, ktoré budú fungovať ako pravidelne využívaný prechod, lepšou voľbou bude zdvižno-posuvný systém, keďže jeho chod je plynulejší a ovládanie jednoduchšie. Ak vám ide viac o optické prepojenie priestoru a uvítate možnosť vetrania, sklopno-posuvné dvere vás nesklamú.

Z AKÉHO MATERIÁLU MÔŽEM MAŤ TERASOVÉ DVERE?

Rovnako ako pri oknách, aj pri dverách vám ponúkame rôzne materiály. Hliník a drevohliník poskytujú vysokú pevnosť, odolnosť a vďaka tomu aj trvácnosť. Plast a kompozit sú ekonomickejšie voľby s vynikajúcimi tepelno-izolačnými vlastnosťami.

hs portal posuvné dvere na terasu

Hliníkové posuvné terasové dvere sú ideálne na otvorenie širokého prechodu, šetrenie priestoru a na ponúknutie fantastického výhľadu. Poskytujú prakticky neobmedzenú škálu farebných prevedení a atraktívny dizajn. Prirátajte si k tomu minimálne tepelné straty a vysokú bezpečnosť.

Drevohliník ponúka kombináciu prírodného dreva a odolného hliníka. Predstavuje spojenie, ktoré vytvára pocit teplého a útulného domova zvnútra, ale zároveň zabezpečí trvácnosť a moderný vzhľad zvonku. Výhodou je nenáročnosť na údržbu. Pri hliníku aj drevohliníku platí fakt, že si môžete zvoliť zdvižno-posuvné (aj v bezrámovom prevedení) a takisto sklopno-posuvné terasové dvere.

Kompozitný materiál Rehau Geneo je vďaka dobrým tepelno-izolačným vlastnostiam vhodný aj do nízkoenergetických alebo pasívnych domov. Profil z vláknového kompozitu má zásluhu na tom, že dvere ostávajú stabilné a zároveň ľahké. Aj pri kompozite máte stále na výber medzi dvojicou mechanických systémov, ale absentuje možnosť bezrámového prevedenia.

Plastový profilový systém Aktiv je vhodný na sklopno-posuvné dvere, keďže by neuniesol váhu veľkých rámov a sklených výplní. Na druhej strane, je cenovo najprístupnejší.