OKNÁ Z KOMPOZITNÉHO MATERIÁLU REHAU GENEO

Pri kompozite REHAU GENEO ide o špeciálnu konštrukciu profilov, ktorá využíva kombináciu plastu a sklených vlákien. Vďaka nej okno nadobúda vynikajúcu stabilitu a pevnosť. Jadro profilu tvorí high-tech materiál RAU-FIPRO®, ktorý nahrádza zvyčajnú oceľovú výstuž, pri ktorej za normálnych okolností hrozí tvorba tepelných mostov. Všetky tieto postupy robia z GENEA jednotku medzi oknami. Dosahuje totižto skvelé hodnoty a výnimočné tepelno-izolačné vlastnosti: Uf od 0,89 W/m2K, čo spolu s trojsklom vytvára Uw až do 0,72 W/m2K a tým sa radí do kategórie okien vhodných pre nízkoenergetické či pasívne domy.

Okrem energií má v našom živote nemalé miesto komfort. Optimalizované trojité tesnenie okrem toho, že zabezpečuje výborné tepelno-izolačné vlastnosti okna, rozkladá tlak rovnomerne a tým redukuje silu potrebnú na manipuláciu. Aj vďaka ľahkému chodu kľučky sa tak obsluha okna stáva jednoduchá a nenáročná. Nový HDF povrch (High Definition Finishing) dodáva profilu hladkosť a lesk, čím sa minimalizujú nároky na údržbu, lepšie odoláva nástrahám počasia a na prípadnú starostlivosť postačia bežné čistiace prostriedky.

kompozitné okna regahu geneo
okna geneo evoliton

KOMPOZITNÉ OKNÁ EVOLUTION

Rehau okná Evolution z nadčasového kompozitného materiálu Rehau Geneo spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky na moderné okno. Spája v sebe všetky technické i dizajnové prednosti, ktorými sa jednotlivé výrobky na trhu v súčasnosti odlišujú. Jeho jedinečnou vlastnosťou je pevnosť, vďaka ktorej dosahuje dlhú životnosť. Výborné tepelnoizolačné vlastnosti ho zaraďujú do energetickej triedy A, čím spĺňa požiadavky pre nízkoenergetickú aj pasívnu výstavbu. Okno Evolution sa výborne hodí ako pre rodinné domy, tak je rovnako vhodný aj do bytových domov.

KOMPOZITNÉ OKNÁ PASSIV

Okná PASSIV predstavujú jeden z energeticky najlepších systémov okenných profilov Rehau Geneo, systém so stavebnou hĺbkou 86 mm, ktorý je momentálne k dispozícii na trhu.
Materiálovo-technickú inováciu vo forme použitého vláknového kompozitného materiálu z generácie Geneo®, ktorý je výsledkom 60-ročného vývoja, možno právom nazvať „(r)evolúciou v plastových oknách“. Pre svoje vynikajúce tepelnoizolačné a zvukoizolačné vlastnosti je vhodný ako pre budovy s takmer nulovou spotrebou energie, ale spĺňa aj všetky podmienky pre pasívne domy. Dôkazom kvality a pokrokovosti okna Kalypso Passiv je skutočnosť, že už v roku 2015 bolo použité v prvom pasívnom bytovom dome na Slovensku – Zelené Átrium. Vzhľadom na jeho výnimočné vlastnosti ho odporúčame uplatniť najmä pri stavbách rodinných domov.

plastové okná kompozit rehau geneo
plastové okná kompozit rehau geneo

SÚVISIACE PRODUKTY

VIDEO