PLASTOVÉ POSUVNÉ DVERE

Plastové posuvné dvere sa stali takmer neoddeliteľnou súčasťou výbavy rodinných domov. Vytvárajú príjemné optické prepojenie medzi dennou časťou príbytku a záhrady. Obľubu si získali pre svoju praktickosť, nenáročnosť na priestor pre krídlo a pohodlné ovládanie, ale ničím nezaostávajú ani výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami a moderným štíhlym vzhľadom.

Posuvné systémy podľa typu otvárania rozdeľujeme na posuvno-sklopné a zdvižno-posuvné, ale za zmienku rozhodne stojí aj novinka v tejto kategórií – posuvné dvere z profilového systému Rehau Synego Slide, ktoré sa svojimi konštrukčnými vlastnosťami pohybujú medzi prvými dvoma spomenutými systémami.

  • plastové okná geneo

Ako ušetriť energiu a peniaze s ohľadom na okná a dvere

V dnešnej dobe, kedy sú náklady na energie stále vyššie, hľadáme spôsoby, ako ušetriť. Jednou z často prehliadaných oblastí, ktorá môže mať výrazný vplyv na energetickú účinnosť vášho domu, sú okná a dvere. Ale vedeli ste, že úspora energie začína už pri výrobe a pokračuje až po recykláciu? V tomto

plastové posuvné dvere Posuvno-sklopné

PLASTOVÉ POSUVNO-SKLOPNÉ DVERE

Plastové posuvno-sklopné dvere (PSK) Kalypso Aktiv sú moderným a zároveň efektívnym riešením prechodu na balkón či terasu. Ich hlavnou výhodou je otvorenie priestoru bez toho, aby vám krídlo zavadzalo v miestnosti. Takisto sa dá krídlo iba vyklopiť a vtedy slúži ako klasická vetračka na regulovaný prietok čerstvého vzduchu, čím ľahko dosiahnete prirodzené vetranie.

V porovnaní s klasickými balkónovým dverami dosahujú väčšiu priechodziu šírku – krídlo umožňujú sklopiť alebo posunúť do šírky 1,5 m. Posuvno-sklopné dvere sú vyrábané z okenných profilov, vďaka čomu majú výborné tepelno-technické parametre a skvelé izolačné vlastnosti. Pri tomto systéme ponúkame aj možnosť dvojkrídlového prevedenia bez pevného stredového stĺpika, čím dosiahneme otvorenie priestoru až do šírky 3 m.

PLASTOVÉ ZDVIŽNO-POSUVNÉ DVERE

Zdvižno-posuvné dvere (HS portal alebo HST), ako naznačuje aj ich názov, sa otvárajú miernym nadvihnutím a následným posunutím krídla po koľajničkách do strany. Ľahko sa ovládajú a sú vhodné do priestorov, ktoré si vyžadujú veľké presklené plochy. Môžu dosahovať až výšku miestnosti a disponujú veľkou otváracou šírkou. Zároveň vyhovejú najrôznejším požiadavkám na dizajn a tepelno-technické vlastnosti. Zdvižno-posuvné dvere ponúkame z kompozitného materiálu Rehau Geneo, pretože vďaka svojej výnimočnej pevnosti dovoľuje vytvárať portály väčších rozmerov. Viac informácií o nich nájdete v sekcii Posuvné dvere z kompozitu Rehau Geneo

posuvné dvere zdvižno-posuvné geneo
posuvné plastové dvere geneo HS portal
plastové posuvné dvere synergo slide
posuvné plastové dvere synergo slide

PLASTOVÉ POSUVNÉ DVERE SYNEGO SLIDE

Moderné, elegantné a užívateľsky veľmi prívetivé posuvné dvere SYNEGO SLIDE od Rehau sú funkčne aj cenovo zlatou strednou voľbou portfólia posuvných systémov.

Posuvné dvere SYNEGO SLIDE sú užívateľsky komfortné a manipulácia s nimi je mimoriadne jednoduchá. Inovatívny mechanizmus zabezpečuje vynikajúce termo-izolačné vlastnosti a vysokú odolnosť pri nárazovom daždi. Pre ich vzdušne elegantný vzhľad sa dajú kombinovať so systémom HST v jednej obytnej časti. Pokojne však zastanú aj úlohu dominujúceho presklenia. Pre ich subtílny dizajn a užívateľskú ľahkosť sú dokonalé aj pre menšie stavebné otvory, kde by iný posuv pôsobil príliš mohutne a ťažko, napríklad do spální. Veľkou výhodou je nižšia cena v porovnaní s HS portal systémom.

Posuvný systém SYNEGO SLIDE je užívateľsky a funkčne skvelou voľbou práve tam, kde ani jeden zo zaužívaných posuvných systémov HST a PSK nie je úplne vhodný.

SÚVISIACE PRODUKTY