PLASTOVÉ POSUVNÉ DVERE

Plastové posuvné dvere sa stali takmer neoddeliteľnou súčasťou výbavy rodinných domov. Vytvárajú príjemné optické prepojenie medzi dennou časťou príbytku a záhrady. Obľubu si získali pre svoju praktickosť, nenáročnosť na priestor pre krídlo a pohodlné ovládanie, ale ničím nezaostávajú ani výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami a moderným štíhlym vzhľadom.

Posuvné systémy podľa typu otvárania rozdeľujeme na posuvno-sklopné a zdvižno-posuvné, ale za zmienku rozhodne stojí aj novinka v tejto kategórií – posuvné dvere z profilového systému Rehau Synego Slide, ktoré sa svojimi konštrukčnými vlastnosťami pohybujú medzi prvými dvoma spomenutými systémami.

  • hs portál hliník posuvné dvere

HS portal: Aké sú materiály a výhody zdvižno-posuvných dverí?

Hliník, drevohliník, kompozit aj plast. Pri kúpe posuvných dverí si môžete vyberať z rôznych dostupných materiálov. Rovnako však treba myslieť aj na to, ako budete s veľkými dverami manipulovať. Ovládanie zdvižno-posuvných dverí (HS Portal) je mimoriadne jednoduché. Zdvižno-posuvné dvere - HS portal sa otvárajú miernym nadvihnutím a následne posunutím krídla po

plastové posuvné dvere Posuvno-sklopné

PLASTOVÉ POSUVNO-SKLOPNÉ DVERE

Plastové posuvno-sklopné dvere (PSK) Kalypso Aktiv sú moderným a zároveň efektívnym riešením prechodu na balkón či terasu. Ich hlavnou výhodou je otvorenie priestoru bez toho, aby vám krídlo zavadzalo v miestnosti. Takisto sa dá krídlo iba vyklopiť a vtedy slúži ako klasická vetračka na regulovaný prietok čerstvého vzduchu, čím ľahko dosiahnete prirodzené vetranie.

V porovnaní s klasickými balkónovým dverami dosahujú väčšiu priechodziu šírku – krídlo umožňujú sklopiť alebo posunúť do šírky 1,5 m. Posuvno-sklopné dvere sú vyrábané z okenných profilov, vďaka čomu majú výborné tepelno-technické parametre a skvelé izolačné vlastnosti. Pri tomto systéme ponúkame aj možnosť dvojkrídlového prevedenia bez pevného stredového stĺpika, čím dosiahneme otvorenie priestoru až do šírky 3 m.

PLASTOVÉ ZDVIŽNO-POSUVNÉ DVERE

Zdvižno-posuvné dvere (HST), ako naznačuje aj ich názov, sa otvárajú miernym nadvihnutím a následným posunutím krídla po koľajničkách do strany. Ľahko sa ovládajú a sú vhodné do priestorov, ktoré si vyžadujú veľké presklené plochy. Môžu dosahovať až výšku miestnosti a disponujú veľkou otváracou šírkou. Zároveň vyhovejú najrôznejším požiadavkám na dizajn a tepelno-technické vlastnosti. Zdvižno-posuvné dvere ponúkame z kompozitného materiálu Rehau Geneo, pretože vďaka svojej výnimočnej pevnosti dovoľuje vytvárať portály väčších rozmerov. Viac informácií o nich nájdete v sekcii Posuvné dvere z kompozitu Rehau Geneo

Plastové posuvné dvere Synego Slide

Posuvné okná a dvere Synego Slide predstavujú novinku medzi systémami posuvných okien a dverí. Tento profilový systém značky Rehau kombinuje výhody HS portálu s prednosťami PSK systému. Vyznačuje sa elegantným vzhľadom, panoramatickým prevedením pevného zasklenia a v porovnaní s PSK systémom jednoduchším ovládaním, nakoľko sa konštrukčne približuje skôr k HS portálu. Z hľadiska finančnej náročnosti je dostupnejší ako HS portál a tak predstavuje zlatú strednú voľbou medzi týmito dvoma systémami. Majiteľovi tak prináša vyšší komfort bývania za nižšiu cenu.

Posuvné dvere Synego Slide sa v prvom kroku otvárania správajú ako PSK systém – to znamená, že sa mierne vysunú, ale na rozdiel od PSK iba o 1 cm. Následne sa už posúvajú po koľajnici do strany ako štandardný HS portál.

plastové posuvné dvere
posuvné plastové dvere

SÚVISIACE PRODUKTY