Moderná doba so sebou prináša nové technológie aj ekologickejší pohľad na život. Energetická úspora a v konečnom dôsledku s tým spojené šetrenie našich financií sa odráža v mnohých oblastiach. Aj pri stavbe domu dnes už obstoja len produkty spĺňajúce najvyššie nároky na ekonomickosť, funkčnosť a efektivitu.

Hliníkové okná novej generácie

Ak ste sa rozhodli pre stavbu nízkoenergetického či pasívneho domu, ešte to nemusí hneď znamenať vzdať sa svojich predstáv o modernom, priestrannom domove plnom svetla a komfortu. Vďaka technologickým pokrokom vo svete hliníkových okien si bez obáv zo straty tepelnej pohody môžete dopriať luxusné presklenia veľkých rozmerov, ktoré váš obytný priestor opticky zväčšia, dodajú mu eleganciu i štýl a súčasne vizuálne prepoja interiér s exteriérom. Vďaka nim si aj z pohodlia vašej obývačky môžete užívať pohľad na okolitú scenériu v každom ročnom období, či udržiavať vizuálny kontakt s deťmi hrajúcimi sa v záhrade. Príchod prevratného hliníkového okna AL EVO 77, ktoré predstavuje absolútnu novinku na trhu, umožňuje aj pri zakomponovaní presklených stien do stavby spĺňať štandardy pasívneho domu. Jeho výnimočné tepelnoizolačné vlastnosti (…) dosahuje vďaka inteligentnému spojeniu premyslenej geometrie a vysokej kvalite materiálu. Z hľadiska estetiky (dizajnu) určite oceníte jeho zoštíhlené rámy, ktoré prispievajú k štýlovej jednoduchosti a čistým líniám.

 

Vstupná brána do vášho života

Krásne vchodové dvere, ktoré tvoria dominantu pri vstupe do príbytku a za ktorými sa môžeme cítiť bezpečne a nerušene, bezpochyby patria k vysnívanému domu. Mali by byť nielen esteticky atraktívne, ale zároveň aj funkčné. Presne také sú nové hliníkové dvere KALYPSO EVO 92. Zaručene splnia všetky vaše požiadavky pre dizajn, keďže vzhľad je možné variabilne prispôsobovať podľa potrieb zákazníka a ponúkajú pestrú škálu usporiadaní. Uspokojenie však prinášajú aj po stránke energetickej úspornosti. Sú ako stvorené pre nízkoenergetické a pasívne domy, keďže sa vyznačujú vysokou výkonnosťou a výnimočnými tepelno-izolačnými vlastnosťami (Uf >1,3 W/m2K a Ud od 0,78 W/m2K). Vďaka jedinečnému upevneniu výplne je možné vyrobiť maximálne veľkosti krídel bez straty funkčnosti.

K ďalším pozitívam dverí KALYPSO EVO 92 patrí intuitívne ovládanie. Ak si zvolíte možnosť otvárania dverí prostredníctvom biometrického snímača prstov, opäť tým o niečo prispejete k zvýšeniu vášho komfortu. Predstavte si, aké jednoduché by bolo otvárať dvere iba pomocou odtlačku prsta, bez neustáleho hľadania kľúčov.

Výberom kvalitných dverí sa to ale nekončí. Aby ste mohli využiť všetky ich prednosti, je nemenej dôležitá kvalitná montáž bez tepelných mostov. Správne osadenie a montáž dverí je posledný dôležitý krok, ktorý zabezpečí ich funkčnosť a dlhú životnosť bez straty komfortu používania.