plastové okná geneoOkná Geneo

Okno, s ktorým môžete rátať.

Čaká Vás výmena okien v byte či plánujete stavbu rodinného domu? V obidvoch prípadoch ste postavený pred otázku aké okná budú pre Vás tie najlepšie. Ak ste si už spravili prvotný prieskum a zistili, že hliníkové a drevohliníkové okná nie sú pre Vás to pravé, teraz je na rade ten správny výber z poriadne širokého poľa tých plastových.

     Okná nevyberáte na dva či päť rokov. Kvalitné okná Vám poslúžia 20 rokov a viac a sú jednou z najdôležitejších častí stavby. Okná sú ten prvok, ktorý spája váš domov s okolitým prostredím, za ktorými sa cítite bezpečne, nerušene a doprajete si svoj pokoj a na druhej strane tým prepojením vďaka ktorému vnímate vonkajšie prostredie, prírodu a počasie či okoloidúcich susedov. Preto buďte náročný a doprajte si to najlepšie.

     U nás v KALYPSE zákazníkom odporúčame len to, čomu sami veríme a s čím máme vynikajúce skúsenosti. A presne také je okno z kompozitného materiálu REHAU GENEO. Špeciálna konštrukcia profilov využíva kombináciu plastu a sklených vlákien, vďaka ktorej okno nadobúda vynikajúcu stabilitu a pevnosť. Vďaka týmto vlastnostiam a high-tech materiálu RAU-FIPRO®, ktorý tvorí jadro profilu, netreba použiť oceľovú výstuž, pri ktorej za normálnych okolností hrozí tvorba tepelných mostov. Všetky tieto postupy robia z GENEA jednotku medzi oknami. Dosahuje totižto skvelé hodnoty a výnimočné tepelno-izolačné vlastnosti: Uf od 0,86 W/m2K, čo spolu s trojsklom vytvára Uw až do 0,76 W/m2K a tým sa radí do kategórie okien vhodných pre nízkoenergetické či pasívne domy.

     plastové okná Rehau GeneoČo to ale pre nás znamená v bežnom živote? Predovšetkým energetickú hospodárnosť. Zníženie spotreby energie a tým pádom šetrenie našich peňaženiek. Úlohou dobrého okna je v zime prepustiť čo najviac slnečného žiarenia dnu a zároveň minimalizovať stratu tepla smerom von, a naopak v lete aspoň čiastočne zabraňovať prehrievaniu interiéru. Aby boli vlastnosti okna čo najlepšie, v KALYPSE odporúčame použiť tzv. montáž okien AKTIV bez tepelných mostov, t.j. trojrovinovú montáž s tesniacimi páskami.

     Okrem energií má v našom živote nemalé miesto komfort. To, čo pre nás nie je praktické a pohodlné zväčša nevyužívame radi. GENEO prevyšuje svojich konkurentov v detailoch, ktoré si vás zaručene získajú. Optimalizované trojité tesnenie okrem toho, že zabezpečuje výborné tepelno-izolačné vlastnosti okna, rozkladá tlak rovnomerne a tým redukuje silu potrebnú na manipuláciu. Aj vďaka ľahkému chodu kľučky sa tak obsluha okna stáva jednoduchá a nenáročná. Nový HDF povrch (High Definition Finishing) dodáva profilu hladkosť a lesk, čím sa minimalizujú nároky na údržbu, lepšie odoláva nástrahám počasia a na prípadnú starostlivosť postačia bežné čistiace prostriedky.

     Aby sme sa u nás doma cítili komfortne a nerušene, značne dôležitou vlastnosťou je zvuková izolácia. Tá je podstatná predovšetkým ak bývate v rušnejšej časti mesta, v blízkosti podnikov či hromadnej dopravy. Geneo Vám umožňuje vybrať si až z piatich tried izolácie. Rozhodne nezaháľa ani čo sa dizajnu týka. Hranaté, či okrúhle, biele alebo farebné – možnosti tvarovania ako aj farby sú individuálnou záležitosťou. Je len na Vás či si vyberiete nestarnúcu bielu klasiku, dekory či imitáciu dreva. Vďaka pevnosti Genea sa nemusíte báť staviť ani na tmavšie odtiene.

     Okno z nadčasového kompozitného materiálu REHAU GENEO spĺňa aj tie najnáročnejšie požiadavky na moderné okno. A rozhodne nesklame ani tie vaše. Zverte svoje bývanie do rúk odborníkom na Geneo a obráťte sa na KALYPSO. Radi pomôžeme s technickým riešením či doladením tienenia. Viac informácií nájdete na www.matporiadneokno.sk.