Hliník, drevohliník, kompozit aj plast. Pri kúpe posuvných dverí si môžete vyberať z rôznych dostupných materiálov. Rovnako však treba myslieť aj na to, ako budete s veľkými dverami manipulovať. Ovládanie zdvižno-posuvných dverí (HS Portal) je mimoriadne jednoduché.

Zdvižno-posuvné dvere – HS portal sa otvárajú miernym nadvihnutím a následne posunutím krídla po bezbariérových koľajniciach do strany. Ich výhodou je jednoduché ovládanie bez námahy, ktoré si zachovávajú aj v prípade veľkých rozmerov krídel. Sú vhodné do priestorov, ktoré si vyžadujú väčšie presklené plochy. Môžu dosahovať až výšku miestnosti a majú možnosť veľkej otváracej šírky. Zároveň sa hodia všade, kde sú dvere najčastejšie využívané.

Hliníkový a drevohliníkový HS portal

Hliníkový HS portal 77 SLK ponúka vylepšenú konštrukčnú technológiu, ktorá zvyšuje komfort bez obmedzenia výborných tepelnoizolačných vlastností. Špeciálny profil je vyplnený tvrdeným polyuretánom a obsahuje dva prerušené tepelné mosty. Bezrámové prevedenie dverí sa postará o hladký prechod medzi interiérom a exteriérom. Špeciálna povrchová úprava HWR zvyšuje odolnosť dverí voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Vďaka tomu si užijete stálosť farieb pri voľbe akejkoľvek povrchovej úpravy.

HS portal je dostupný aj pri drevohliníkových posuvných dverách. Model HS Premium využíva bezrámové zasklenie fixného skla, čo umožňuje maximalizovať veľkosť presklenej plochy. Posuvná časť zostáva v klasickom rámovom prevedení. V porovnaní s klasickými rámovými HS portálmi dosahuje tento bezrámový variant lepšie hodnoty súčiniteľu prestupu tepla U. Dizajn dverí si môžete prispôsobiť výberom rôznych druhov dreva (smrek, červený smrek, meranti, dub), náterom alebo povrchovou úpravou.

Kompozitné a plastové zdvižno-posuvné dvere

Zdvižno-posuvné dvere z kompozitu Rehau Geneo majú rovnaké ovládanie ako je to v prípade ostatných materiálov. HS portal Geneo dovoľuje posun krídla dverí až do šírky 2,5 metra. Manipulácia s krídlom je ľahká aj napriek jeho masívnosti (môžete vážiť až 250 kg). Postarajú sa o to kolieska, po ktorých sa pohybuje. Tento systém je obľúbený aj kvôli zníženému prahu, ktorý umožňuje takmer dokonalý bezbariérový prechod medzi exteriérom a vnútrom bytu alebo domu. Dostupná je tiež možnosť dvojkrídlového prevedenia bez pevného stredového stĺpika.

Poslednú možnosť predstavujú plastové zdvižno-posuvné dvere. Obľubu si získali pre svoju praktickosť, nenáročnosť na priestor pre krídlo a pohodlné ovládanie. Nezaostávajú ani výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami a moderným štíhlym vzhľadom. Stali sa obľúbenou súčasťou rodinných domov. Vytvárajú príjemné optické prepojenie medzi dennou časťou príbytku a záhradou či terasou.