Posuvné systémy nám umožňujú efektívne a elegantné spojenie interiéru s vonkajším prostredím. Vďaka nim nadobudne denný priestor iný rozmer. Opticky sa zväčší, dovnútra prenikne viac svetla a zároveň sa vytvorí pohodlný prechod na terasu alebo záhradu. Kalypso ponúka posuvné systémy vyrobené z viacerých materiálov (hliník, drevohliník, kompozit a plast).

U nás v Kalypso si môžete vybrať prevedenie zo všetkých uvedených materiálov a využiť ich jednotlivé výhody, či už ide o trvácnosť a eleganciu pri hliníku a drevohliníku, alebo výborný pomer cena/kvalita pri kompozite z plastu:

Sklopno-posuvné dvere

Prvou možnosťou v rámci posuvných systémov sú sklopno-posuvné dvere. Ich výhodou je otvorenie priestoru bez toho, aby vám zavadzalo krídlo. Ďalším benefitom je vyklápacia funkcia, vďaka ktorej dosiahnete prirodzené vetranie. Sklopno-posuvné dvere síce rozmerovými možnosťami nemôžu konkurovať zdvižno-posuvným dverám, ale oproti klasickým balkónovým dverám ponúkajú oveľa väčšiu priechodziu šírku. Preto sa osvedčili najmä ako vchody na terasy a balkóny v spálňach či iných obývacích izbách.

Sklopno-posuvné dvere sú vyrábané z okenných profilov, na základe čoho dosahujú výborné tepelno-technické parametre. Dokážete ich pohodlne ovládať kľučkou a pre zamedzenie nesprávnej manipulácie je možné do systému integrovať blokovanie chybného spôsobu obsluhy. Kovanie dverí je vybavené hríbovými čapmi, aby sa zvýšila ochrana proti vlámaniu. Zároveň sa tým optimalizuje prítlačná sila a dochádza k vyrovnávaniu vôle drážky. Pre užívateľa z toho plynú nižšie nároky na nastavenie, čo znamená aj viac komfortu.

Zdvižno-posuvné dvere

Druhým z posuvných systémov sú zdvižno-posuvné dvere. Umožňujú vytvoriť presklenia väčších rozmerov a posun krídla až do šírky 2,5 metra. Napriek svojej váhe, ktorá môže dosahovať 250 kilogramov, je manipulácia s nimi veľmi jednoduchá. O všetko sa postarajú kolieska, po ktorých sa krídlo pohybuje. Systém zdvižno-posuvných dverí je obľúbený aj zásluhou zníženého prahu, ktorý napomáha k takmer hladkému prechodu medzi exteriérom a interiérom.

Zdvižno-posuvné dvere, ako naznačuje aj ich názov, sa otvárajú miernym nadvihnutím a následným posunutím krídla po koľajničkách do strany. Ľahko sa otvárajú aj ovládajú a sú vhodné do priestorov, ktoré si vyžadujú veľké presklené plochy. Môžu dosahovať až výšku miestnosti a disponujú veľkou otváracou šírkou. Zároveň vyhovejú najrôznejším požiadavkám na dizajn a tepelno-technické vlastnosti.

hlinikove zdvizno-posuvne dvere