Hľadáte štýlové a praktické tienenie pre vašu terasu, bazén či posedenie na záhrade? Spoznajte bioklimatické pergoly – moderný tieniaci prvok, ktorý s ľahkosťou splní všetky vaše očakávania.

Prístrešok na terase či pergola na záhrade nie je samozrejme žiadnym novým elementom, prívlastok „bioklimatická“ ju však posúva do úplne inej roviny a otvára nové možnosti používania a predovšetkým komfortu.

Ideálne riešenie pre vonkajšie použitie

Bioklimatická pergola, ako už názov naznačuje, reaguje na klimatické podmienky ako sú slnečné žiarenie, dážď či vietor. Vďaka naklápacím strešným lamelám, ktoré sú vyrobené z odolného extrudovaného hliníka dokáže pergola reagovať presne na potreby užívateľa. Lamely odrážajú lúče slnečného žiarenia, vďaka nastaveniu ich sklonu si môžete navoliť presne požadovanú intenzitu tienenia, zároveň však umožňujú dostatočné prevetranie tieneného priestoru. Doplnkovými tieniacimi prvkami ako sú napríklad screenové rolety, si viete ľahko regulovať nielen slnečné žiarenie zhora, ale aj po stranách pergoly.

bioklimaticka pergola mykonos

Dážď či sneh? Žiaden problém

Výhodou bioklimatickej pergoly je, že tak ako vám spríjemní posedenie počas horúcich letných dní, tak isto Vás ochráni aj pred nečakanými prehánkami a dažďom. V prípade zrážok sa lamely uzatvoria a vytvoria úplnú ochranu. Na odtekanie vody zo strechy slúži integrovaný odkvapový systém ukrytý v lamelách a podperách. Okrem doplnkových tieniacich prvkov je možné použiť aj posuvné zasklenie, vďaka ktorému sa pergola behom pár minút dokáže premeniť na zimnú záhradu.

Bioklimatické pergoly majú široké spektrum využitia. V obytných priestoroch slúžia ako zastrešenie terasy, prekrytie bazéna alebo sa využívajú ako zimná záhrada. V komerčných zariadeniach našli uplatnenie predovšetkým v reštauráciách či hoteloch. Pergola môže byť samostatne stojaca alebo pripojená k stene domu.

Rozmerová variabilita

V závislosti od požadovaných rozmerov ponúkame dva typy pergól: Kalypso Mykonos, ktorá je určená predovšetkým pre rodinné domy a jej maximálne rozmery predstavujú na šírku 4,5 metra a na dĺžku 6,2 metra. Kalypso Santorini dokáže vo voľne stojacich modeloch pokryť plochu až 50m2 iba so štyrmi podperami, ale plochu prestrešenia je možné zdvojnásobiť pridaním iba dvoch ďalších podpier.

Ak túžite po komfortnom posedení pri vašom dome, kde si budete môcť bezstarostne vychutnávať drink aj v tých najhorúcejších letných dňoch, bioklimatická pergola rozhodne splní vaše predstavy. Viac o pergolách Kalypso sa dozviete tu: https://kalypso.sk/bioklimaticke-pergoly/.