Ak chcete ušetriť na kúrení alebo chladení vašej nehnuteľnosti, zamerajte svoju pozornosť na kvalitné žalúzie. Energeticky efektívne okná a dvere v spojení so správnym výberom exteriérového tienenia vám znížia náklady.

Vďaka umiestneniu pred oknami vytvárajú kvalitné vonkajšie žalúzie účinnú tepelnú ochranu budov. V sklopenej pozícii odrážajú slnečné lúče a bránia im v prieniku do interiéru, čím priaznivo ovplyvňujú teplotu v rámci budovy. Naklápacie lamely zároveň umožňujú vetranie a reguláciu intenzity slnečného žiarenia, ktoré preniká do miestnosti.

Najmodernejšie riešenie HAGOFIX®

Kvalitné vonkajšie žalúzie v porovnaní s interiérovými zachytia nielen slnečné lúče, ale aj podstatnú časť tepelného žiarenia. Do miestnosti prenikne iba malé množstvo, ktoré sa odvíja od typu tienenia, vzdialenosti od skla alebo farby lamiel. Najmodernejším riešením v oblasti žalúzií je systém HAGOFIX®, ktorý zabezpečuje, že sa lamely vždy rovnomerne uložia a nevznikajú medzi nimi náhodné medzery.

kvalitné žal´úzie

Exteriérové tienenie sa dostáva do popredia aj zásluhou trendu využívania veľkých presklených plôch. Práve vonkajšie kvalitné žalúzie sú vhodné pri francúzskych oknách alebo posuvných systémoch. Majú pevnú konštrukciu a dlhodobo odolávajú poveternostným vplyvom. Taktiež umocňujú pocit bezpečia a súkromia. Okrem eliminácie prehrievania môžu byť tiež použité aj ako ochrana proti zlodejom.

Motorické ovládanie žalúzií v kombinácii s rôznymi typmi inteligentného riadenia prináša do domácnosti vyššiu úroveň pohodlia. Kvalitné žalúzie môžete regulovať programovateľnými centrálnymi hodinami alebo prostredníctvom aplikácie vo vašom smartfóne. Vďaka senzorom a smart riešeniam budete mať pod kontrolou nielen žalúzie, ale zároveň celé vaše bývanie, a to odkiaľkoľvek.

Aké kvalitné žalúzie ponúkame?

Pri kúpe vonkajších žalúzií si môžete vybrať z troch typov hliníkových lamiel (tvary C, S alebo Z)
a troch šírok (70, 80 a 90 mm), pričom máte k dispozícii širokú paletu farieb lamiel. Samozrejmosťou je možnosť voľby medzi manuálnym a elektrickým ovládaním aj možnosť napojenia na inteligentný dom.

Všetky typy hliníkových lamiel majú minimálnu šírku 600 mm a maximálnu šírku do 4 000 mm. Maximálna plocha pri ovládaní motorom je 16 m2. Pri lamelách typu C je možné naklápanie až do 170o, v prípade lamiel typov S a Z je to zhodne 90o.

Ak vás zaujímajú ďalšie efektívne možnosti tienenia, prečítajte si o vonkajších roletách a exteriérových screenových clonách.